UWAGA!

Na Zatorzu powstanie nowa inwestycja

 Elbląg, Ta działka została wylicytowana za 5,4 mln złotych netto
Ta działka została wylicytowana za 5,4 mln złotych netto (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Deweloper z Gdańska kupił kompleks działek przy ul. Malborskiej i Mielczarskiego w Elblągu. Wylicytował je za 5,4 mln złotych netto, o 2,4 mln więcej niż wynosiła cena wywoławcza.

To była już trzecia próba sprzedaży kompleksu działek o łącznej powierzchni 1,5 hektara. Pierwszy przetarg odbył się w maju, ale wówczas nie było chętnych do udziału w licytacji. W drugim przetargu chętny był, ale nie stawił się na licytacji. Za trzecim podejściem było aż 5 chętnych, w licytacji wzięło udział trzech oferentów.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 3 mln złotych netto (plus VAT). O tym, że licytacja była zacięta, świadczy ostateczna kwota przetargu. Za 5,4 mln złotych netto kompleks działek kupił deweloper z Gdańska – firma Inpro, istniejąca od 1987 roku i notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

- Działamy na rynku trójmiejskim od ponad 30 lat, ale w ostatnim czasie wchodzimy również na nowe rynki jak Pruszcz Gdański czy Rumia. Mamy bardzo dobre doświadczenia we współpracy z samorządami, gdzie realizujemy nowe inwestycje mieszkaniowe. Staramy się, aby nasze osiedla odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom lokalnych społeczności. Bardzo pozytywnie oceniamy potencjał Elbląga, który jest dla nas nowym i obiecującym rynkiem. Atrakcyjność miasta rośnie m.in. dzięki nowej dwupasmowej drodze, czas dojazdu do Gdańska skrócił się do 30 minut. Realizowany przekop Mierzei Wiślanej to szansa na duży rozwój Elbląga, miasto może wiele zyskać pod kątem gospodarczym i turystycznym. Przy ulicy Malborskiej planujemy zrealizować wielorodzinną inwestycję mieszkaniową. Co warte podkreślenia, planujemy przenieść stosowane przez nas wysokie standardy i udogodnienia z naszych realizowanych inwestycji w Trójmieście - powiedział Robert Maraszek, wiceprezes zarządu Inpro S.A.

Przypomnijmy, że uzbrojone działki nie są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, co oznacza że pozwolenie na budowę będzie wydane na podstawie tzw. warunków zabudowy, uwzględniające najbliższe sąsiedztwo. 

Budowa w tym miejscu ma się rozpocząć do końca 2024 roku i zakończyć zakończyć najpóźniej do 31 grudnia 2028 roku. Teren przy ul. Malborskiej był pierwotnie szykowany do programu "Mieszkanie Plus", ale ostatecznie Bank Gospodarstwa Krajowego, który finansuje ten program, wybrał inną działkę - przy ul. Obrońców Pokoju.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i następnym nowym mieszkańcom będą przeszkadzały startujące i lądujące samoloty. .. Chyba że będą mądrzy i kupią mieszkania z dala od lotniska.
 • No to jest kasa, i moze w koncu wyremontuja muszle, choc pogoda niezaciekawa na remonty i malowania, ,ale co tam w urzedzie mają cieplo, to farba powinna wyschnac. Pozdrawiam wszystkich, szczegolnie tych od planowania remontow
 • A co z tymi straszacymi na starym mieście niedokończonymi budowami np. pr, espolewskiego, czy tam się coś dzieje?
 • A widzieli rezydencje dolinka ? 6500-7300 za m2.Czy to są normalne ceny na elbląskie zarobki ?
 • Ratowanie budżetu miasta wysprzedawaniem gruntów a nie rozsądną polityką - to się nazywa gospodarka rabunkowa. Taki styl rządów przynosi same straty. To jak alkoholik który wysprzedaje wszystko z domu by mieć pieniądze na picie.
 • Zobaczysz jak szybko sie sprzadadzą, jak świeże bułeczki
 • A za pół roku już po premiach Wici i świcie znów wszystko ukradną Karuzela pt wyprzedaż miasta jedzie dalej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  17
  Zielarski(2020-11-12)
 • Moze skończy się to sranie psów i pustkowie dla pijakow. Jestem za budową bo to też część Elbląga i tu niech miasto się rozbudowuje. Brawo
 • Cieszę się, ze będzie to pustkowie zabudowane. Wiocha zmienia się w miasto i o to chodzi.
 • I flaczego niekończące się inwestycje przez dekady nie sa po okresie np 5 letnim nie są przejmowane przez miasto, prawdopodobnie większość tych inwestorów lub(przedsiębiorców), mają lub mieli niejasne interesy z urzędnikami miejskimi, tudzież była to jedna elbląska ośmiorniczka, to miasteczko zostało w latach 90 ubiegłego wieku ze swoimi powiązaniami mafijnymi, dlatego tak ważne nieruchomości lub kwartały zostały sprzedane za bezcen, reszta pod stołem dla typków ciemnych mieniących się teraz szanowanymi elbląskimi przedsiębiorcami taka to jest prawda o tym miasteczku. .. ..
 • Na elbląskie zarobki m2mieszkania powinien kosztować max 3 tyś zł. .. ..
 • Mieszkania kupują gdańszczanie i do pracy do Gdańska dojeżdżają. Są tańsze niż w Gdańsku a dojazd to tylko 25 min. A ja z 1go krańca na drugi w Elblągu do pracy jadę w szczycie 40 min. A i budowa przepływu do morza da nam nowych mieszkańców. Robi się ciekawie a wy tylko to złe to jeszcze gorzej. Proponuje maruderom zmienić miasto.
Reklama