UWAGA!

Inkubator czeka

Elbląski Inkubator Nowoczesnych Technologii Informatycznych będzie pomagać absolwentom PWSZ i Politechniki Gdańskiej w pierwszych krokach w samodzielnej działalności na rynku usług informatycznych. Powinien rozpocząć pracę jeszcze w styczniu.

W Centrum Sportowo-Biznesowym czeka na młodych zdolnych 35 boksów z podstawowym wyposażeniem, czyli sprzętem komputerowym z licencjonowanym oprogramowaniem i stałym dostępem do Internetu. Ważne jest, że przedsiębiorstwa podejmujące tam działalność korzystać będą z preferencyjnych opłat za dzierżawę pomieszczeń i komputerów.
     - Zainteresowanie Inkubatorem jest duże, ale rekrutacja trwa nadal. Do tej poru mamy 26 zgłoszeń, a sześć wniosków jest już skompletowanych - mówi Piotr Czajkowski, szef EINTI. Trwa to dość długo, bo absolwenci muszą założyć firmy. Z kolei te już działające, które spełniają warunki udziału w EINTI, są zobowiązane do spełnienia szeregu wymogów formalnych i przedstawienia dokumentów z różnych instytucji.
     Informacje na temat Inkubatora zainteresowani znajdą na stronach internetowych Urzędu Miasta i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niezły pomysł z tym inkubatorem. Jak narazie jedyny Henryka S. jeżeli jest jego :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  radzi_99(2007-01-06)
 • I bardzo dobrze. Młodzi dostają dobre narzędzia do inicjacji. Co by ino przedsięwzięcia przez nich wykoncypowane spełniły się poklaskiem lokalnych lub ogólnopolskich klientów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-01-06)
 • Szkoda tylko, że to jest takie piękne w artykułach a z rzeczywistością mija się dość znacznie. Jeśli młodzi mają się rozwijać to inkubator im w tym nie pomoże. Chciałbym zobaczyć te 26 firm, które będą tam rozpoczynały swoją działalność. Dobrze będzie jak nie pójdą z torbami dzięki EINTI. Należało by ostrzec te firmy by patrzał w co się ładują ;) Szkoda, że prawdziwa chęć rozwoju informatycznego naszego miast jest na dalszym planie. Pozdrawiam serdecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zgroza(2007-01-07)
 • Prosimy, zatem przedstawicieli elbląskich mediów, aby nie tylko bywali (relacjonując) na hucznych imprezach i akcjach początka sprawy. Aby z takim samym zapałem śledzili losy dalsze zainicjowanych przedsięwzięć, bez względu na ich rezultat końcowy. Wszak większość tych przedsięwzięć odbywa się z znaczącym udziałem funduszy powstałych z naszych podatków, a więc i drobnego udziału nas wszystkich. Doskonale wiemy, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą i chcielibyśmy, aby te fakty były odnotowane pro publico bono.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-01-07)
 • Bez nowych poważnych inwestorów życzliwych urzędów nie ma i nie było zapotrzebowania wydania pieniędzy na TEN „inkubator bo po co? A ,że się nie mylę utwierdza mnie w przekonaniu fakt brak zainteresowanych tym „wymysłem” oraz histeryczne szukanie chętnych do skorzystania z tego inkubatora. No cóż należy przypatrzeć się kto w nim pracuje to może zrozumiemy po co powstał!
 • Ciekawi mnie ile jeszcze osób zdąży się wypowiedzieć nim kirownictwo EINTI zapragnie zablokowania komentarzy do tego arta, tak jak było kilka artów wcześniej. Zgadzam się z Wami drodzy przedmówcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zgroza(2007-01-07)
 • wszystkie 35 miejsc zajmiemy my, elita z ETI !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  inżynierska brać(2007-01-07)
 • Zajmujcie, będzie ciekawie, śmiesznie oraz przerażająco haha ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zgroza(2007-01-07)
 • technologie nie potrzebuja inkubatorow. wystarczy, zeby im biurokraci z przepisami nie wchodzili w droge, i zeby ich rzad podatkami nie dusil
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  freemarket(2007-01-08)
 • to komputer z netem nazywa się w Elblągu "inkubatorem"? bha, bha, bha, bha, bha.....to ci dopiero wynalazek, takich inkubatorów jest w miescie pełno, nazywaja się kawiarenki internetowe, włądze o tym chyba nic nie wiedzą?
 • ZGROZA czlowieka ogarnia, jak sie czyta co taka Zgroza wypisuje!. Czlowieku! Stuknij sie w leb!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiem_co _mowie(2007-01-08)
 • X-men! Przyjdz zobaczyc kto [racuje w EINTI, to sie przekomasz ze wiesz tyle co zjesz! A histerycznie to Ty piszesz glupoty!!
Reklama