UWAGA!

Inspektorzy na targowisku

Pracownicy elbląskiej delegatury Inspekcji Handlowej przeprowadzili kontrolę prawidłowości funkcjonowania placówek handlu detalicznego i usług gastronomicznych na targowiskach w Elblągu i Braniewie. Nie mieli zastrzeżeń do jakości i świeżości towarów.

Inspektorzy skontrolowali dwie placówki detaliczne, punkt handlu obwoźnego oraz dwie placówki gastronomiczne.
     - Nie było podstaw do kwestionowania legalności działania tych podmiotów gospodarczych – przyznaje Dawid Marchlewicz z elbląskiej delegatury IH. - Wszystkie towary oferowane do sprzedaży miały zachowane terminy przydatności do spożycia.
     - W jednej z kontrolowanych stacjonarnych placówkach handlowych inspektorzy zauważyli brak wywieszek cenowych przy części towarów – dodaje. - Spośród towarów paczkowanych część asortymentów nie posiadała oznakowania cenami jednostkowymi odnoszącymi się do 1 kg lub 1 l.
     - Natomiast nieprawidłowość w funkcjonowaniu punktu handlu obwoźnego dotyczyła nie oznakowania wszystkich towarów z asortymentu cenami jednostkowymi odnoszącymi się do 1 kg lub 1 l. Ponadto w jednej z objętych kontrolą placówek gastronomicznych posługiwano się wagą z nieaktualną cechą legalizacji.
     Inspektorzy ukarali 3 osoby mandatami na łączną kwotę 300 zł. Informację o nieprawidłowościach przekazali do właściwego miejscowo Urzędu Miar.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama