UWAGA!

Interesy z Ukrainą

Energetyka, przemysł spożywczy, rolnictwo i turystyka - to dziedziny, w których warto nawiązać bliższe kontakty z Ukrainą - powiedział Władysław Mańkut. Elbląski senator był uczestnikiem oficjalnej delegacji polskiej w Kijowie.

Senator Władysław Mańkut brał udział w spotkaniu z wiceprzewodniczącym Związku Przemysłowców i producentów Ukrainy.
     - Ukraińcy widzieliby współpracę np. w zakresie restrukturyzacji systemu energetycznego. Nawet w Elblągu są firmy, które mogłyby tym się zająć: Elektrim Megadex i Alstom. Rozmawialiśmy o tym i będziemy się w tej sprawie kontaktować - powiedział senator.
     Władysław Mańkut stwierdził, że chociaż były to na razie rozmowy intencyjne, obie strony podkreślały potrzebę rozwoju kontaktów turystycznych oraz w przyszłości wspólnych przedsięwzięć w dziedzinie przemysłu spożywczego.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Uff kolejna wpadka Redakcji portela. Pan Senator Władysław Mańkut jest senatorem i w ramach sprawowania swojej funkcji senatorskiej brał udział w tym wyjeździe. O.K. na razie wszystko ładnie. Ale W. Mańkut jest jednocześnie Dyrektorem elbląskiej - filii, oddziału, biura, przedstawicielstwa - jak zwał tak zwał firmy Elektrim Megadex. I taką wypowiedzią zacytowaną w portelu wpisuje się w modne ostatnio i wciąż istniejące pomieszanie bytów politycznych i gospodarczych. Pan Senator nie pobiera pensji senatorskiej ale ma uposażenie z firmy Elektrim Megadex dlatego taka wypowiedź to zwyczajne promowanie tej firmy. Autor powinien nie pozostawić suchej nitki na Senatorze przy okazji takiej wypowiedzi a tymczasem mamy bezkrytyczne spisanie wszystkiego co było na dyktafonie lub faxie...nie wiem jak przebił się tym razem Pan Senator. Drodzy Państwo z Redakcji. Bardzo proszę ciut ciut więcej warsztatu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki zasadniczo(2002-02-04)
 • Ryszard Ochódzki: Autor powinien to i tamto... Nic nie powinien, przedstawił fakty i wypowiedź, a wnioski należą do czytelników. Skądinąd dobrze to świadczy, że senator przedstawia w pozytywnym kontekście swoją formę kiedy tylko ma do tego okazję. Nie każdy dostał kilkadziesiąt tysięcy głosów podczas wyborów i może się cieszyć popularnością mediów, nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  vasco da gama(2002-02-05)
 • Polityk reklamuje swoją firmę! Taak... w Polsce to się może zdarzać. Można jeszcze zaproponować kilka innych form aktywności w ramach sprawowania urzędu państwowego: zatrudnianie rodziny, zlecanie prac firmom zaprzyjaźnionym, "obsługa" przetargów. Nie mam na myśli akurat pana M. ale jakoś mi się kojarzy jedno z drugim. Urojenie czy może jest coś na rzeczy.
 • Panowie, o co te spory - przeca ten artykuł nie zawiera prawdę powiedziawszy żadnej konkretnej treści. Co tu komentować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-02-05)
 • ...a jednak zawiera, o czym pisze anonim i oczym przebakuje p. Ochodzki: polityk w ramach dzialalnosci panstwowej zajmuje sie promocja swojego pracodawcy. Pomimo tego, ze portel skapi szczegolow, jest oczywiste, ze pan senator naduzywa publicznej funkcji, zeby zalatwic prywatne interesy. Jest to konflikt interesu w formie klinicznej...i potem UE pisze raporty o korupcji zycia publicnego w Polsce. Moi zdaniem Senat, relikt Okraglego Stolu, trzeba zlikwidowac, bo nie pelni on zadnej roli, ktora by uzasadnila jego istnienie.
 • p. mankuta znamy juz min. jako dyrektora filii banku zachodniego (jakos to glosno skonczylo), teraz w mniemaniu swoim promuje i rozwija firme EM bo przeciez na rozwoju tej firmy zyska elblag... dziekuje spoleczenstwu elblaga za dobry wybor...
Reklama