UWAGA!

Jak zagospodarować Zalew Wiślany?

 Elbląg, Jak zagospodarować Zalew Wiślany?
fot. Anna Dembińska

We wtorek, 9 listopada, w sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu zagospodarowania wód Zalewu Wiślanego.

Urząd Morski w Gdyni wyłożył do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych Zalewu Wiślanego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Z dokumentem można zapoznać się na stronie www.umgdy.gov.pl. Osoby zainteresowane swoje uwagi mogą wnosić od niego do 7 grudnia, najprościej korzystając z maila: planymorskie@umgdy.gov.pl lub osobiście w siedzibie UM w Gdyni, która mieści się na ul. Chrzanowskiego.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz prognozą oddziaływania na środowisko odbędzie się w 9 listopada w sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim o godz. 11. Zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu należy przesyłać na adres planymorskie@umgdy.gov.pl do 5 listopada. Odbędzie się ona z udziałem przedstawicieli Urzędu Morskiego w Gdyni.

Plan liczy około 64 strony, obejmuje m. in. taką tematykę jak: transport, właściwy stan systemu ochrony brzegu morskiego, badania naukowe, dziedzictwo kulturowe, ochrona środowiska i przyrody, turystyka, czy infrastruktura techniczna.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wybetonować najlepiej, albo przenieść.
 • oczyścic z brudów i syfu, a potem niech będzie kąpielisko miejskie dla elblążan z koleja nadzalewową, bo autem nie każdy chce non stop jeżdzić, nawet piwa wtedy nie mozna sie napic, bo mandat grozi w kraju policyjnym.
 • @HOIEN - Faktycznie masz rację. Najważniejszym atrybutem wypoczywającego polaka jest PIWO.
 • Dobrze, że w Nowym Dworze Gd. zastanawiają się nad Mierzeją, w Elblągu inne problemy - otwarcie jadłodajni w szkole. ..
 • Też jestem za tym, żeby zabetonowac, byłby w końcu święty spokój. Bo ile czasu można bić zalewowa piane, od dawna wiadomo przecież co powinno być zrobione. Hashtagi: #Beta11
 • Marzy mi się żuławskie Saint Tropez :)
 • No właśnie w Nowym Dworze Gd. , zastanwiają sie jak zagospodarować Zalew Wiślany, a prakrycznie to nie mają dostępu do niego, no chyba ze liczymy Tugę, ktòra w gòrnej części przekształca sie w sieć rowòw melioracyjnych, a władze Elbląga z dostępęm do niego i pogłębianą rzeką Elbląg, juz takich dylematòw nie mają, bo po co myśleć o czymś o czym myślą inni, władzunia jedynie może wyciągnąć rączkę po kasę jak już wszystko będzie gotowe. I niech mi ktoś powie, ze PIS nie wie co robi. Byłoby grzechem dawac jakąkolwiek forsę dla tych bezradnych.
 • Z urzędu do rozmowy powinni zaprosić wszystkich naukowców, którzy od dekad badają akwen Zalewu Wiślanego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Kat_Na_Idiotów(2021-10-27)
 • A czy nasz ten cały port łącznie z władzami miasta UM, mają jakiś plan i czy wiedzą co potrzebują i czy wystąpili o odpowiednie fundusze, bo żeby się o nie ubiegać to trzeba mieć jakiś plan, ale jakoś cisza i nie słyszy sie, że rząd wstrzymał fundusze na suwnice w porcie, czy budowę placòw manewrowych, czy linii kolejowej, bazy kontenerowej, o i proszę zaraz mieszkańcy napiszą cały plan i projekt budowy nowego portu. .. do roboty leniuchy na co Wy tak naprawdę czekacie, dostać taką szansę i tak ją zmarnować, bedzie jak z basenem, jak z koleją nadzalewową kurde jak ze stadionem na ktòry już była przyznana forsa. , jak sie czegoś bardzo nie chce to nawet diabła nie zaciągniesz, do święconej wody- - jaki wniosek, ?, trzeba ich z tego ratusza prześwięcić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  2
  Prześwięty(2021-10-27)
 • @100% - Racja. Lepiej dać tysiącom swoich rodzin w spółkach skarbu państwa. No i apropos grzechu to trzeba z budżetu kupić odpusty u księcia toruńskiego
 • Cieszę się ze nawet w NDG tyle sie pisze o dostępie Zalewu do morza. Nie mam obaw jakichś wypowiedzi. Po prostu maga mieć blisko do pracy. Mogą takie miejsca tworzyć Zabezpieczając rejon finansowo bardziej niż samymi wydatkami publicznymi. Aby to prosperowało, warto się wspólnie pochylic nad różnymi możliwościami. Czasem jest tak ze ktoś ma kasę na sprzedaz jachtow rekreacyjnych z obrotu wtórnego a inny moglby koleja zapewnić szybsze i nie detaliczne przemieszczanie na lądzie. Ale to tylko przykladzik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  zbarykady(2021-10-27)
 • @System - Jak siě cieszę, ze tak wspaniale to rozumiesz tak właśnie ma być dać tysiącom, milionom ludzi, aby każdy człowiek ktòry jest za budową ojczyzny, a nie jej rozkradaniem - by dostał swoją część, grzechy ktòre niestety czasem sie nam przytrafią, toruński nasz ojciec i władca odpuści, bo budżet jest i dla nas i dla ojca ktòry chroni nam nasze mocherowe głòwki.
Reklama