UWAGA!

Jasno widać, co w Elblągu rozbłyśnie

 Elbląg, Elbląska firma Bullait wykonała m.in. oświetlenie stadionu żużlowego w Lublinie
Elbląska firma Bullait wykonała m.in. oświetlenie stadionu żużlowego w Lublinie (fot. MS, podpisanie umowy w Elblągu))

Tuż przed końcem roku prezydent Elbląga Witold Wróblewski postanowił podzielić się z mieszkańcami nowinami dotyczącymi kolejnych inwestycji. Pochłoną one miliony, ale rozbłyśnie stadion przy Agrykola, uczniowie SP 14 będę mogli gimnastykować się w nowej hali sportowej, a basen przy Robotniczej otrzyma zastrzyk energii słonecznej. Są też dwa projekty dofinansowane ze środków unijnych - Dom Zacheusza oraz CKP.

Za trzecim podejściem udało się wyłonić wykonawcę zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia sportowego płyty boiska piłkarskiego dla stadionu przy ul. Agrykola". Firma z Elbląga wykona je za 1 mln 600 tys. zł. Ma na to czas do 30 listopada 2018 r.
       Kolejna inwestycja, która wchodzi w fazę realizacji to budowa hali sportowej przy SP 14 na Zatorzu.  Przetarg wygrała firma z Gdańska, ale podwykonawcą odpowiedzialnym za opracowanie dokumentacji projektowej będzie firma elbląska. Wartość inwestycji oszacowano na 738 tys. zł. Zadanie ma zostać wykonane do 15 maja przyszłego roku.
       No i najbardziej "słoneczna" inwestycja w mieście - „Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku krytej pływalni przy ul. Robotniczej". Będzie to prawie 150 paneli, które będą produkować energię elektryczną na potrzeby obiektu. Realizacji zadania podejmie się firma z Iławy za 188 tys. zł (wkład własny miasta to 58 tys. zł, pozostała kwota to środki unijne). Dach, który będzie wykorzystywał energię słoneczną ma być gotowy do 1 marca 2018 r.
       Podczas dzisiejszego (28 grudnia) spotkania z dziennikarzami prezydent Witold Wróblewski pochwalił się pozyskaniem środków na dwie kolejne inwestycje na terenie miasta. Modernizacji doczeka się Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza” (wartość inwestycji to 3 mln 230 tys. zł, z czego środki unijne stanowią 2 mln 600 tys. zł) oraz Centrum Kształcenia Praktycznego (dofinansowanie UE wynosi również 2 mln 600 tys. zł).
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Instalacja fotowoltaniczna. .. w Elblągu :D
 • Potrzebne jest pospolite ruszenie miast powiatowych - oprócz Olsztyna - naszego województwa Warmińsko-Murzyńskiego. Za czyje pieniądze cały Olsztyn jest rozkopany, za czyje pieniądze nowa tramwajowa infrastruktura, za czyje pieniądze jest dotowany bezsensowny port lotniczy niedaleko Szczytna. Jak to możliwe że w Elblągu mamy na remont dróg około 400 tys zł, a w Olsztynie przelewają setki mln zł. Może Portel zasięgnie w tej sprawie informacji, lub zorganizuje referendum ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  0
  hamulcowy(2017-12-28)
 • Ok ale my chcemy uczciwej pracy i dobrzeplatnej!!!! Czemu nie wydobywamy gazu łupkowego którego na naszych terenach jest opór???? Dlaczego stocznia nie rusza, kolej nadzalewowa, przekop i transport wodny????? Tu jest praca i kasa!!!!! A nie z łapówki w zębach i na kolanach przed bolszewikami!!!!!
 • Trzeba pogonic ta mafie watykanska!!! Oni trzymają z komuchami z UE Rosji i Chin!!!!! Chcą rozgrabic cała Polskę.
 • Dlaczego nic nie robi się by stadion miał podwyższone wszystkie trybuny i wszystkie zadaszone. Ostróda mniejsza niż Elbląg i ma dwa stadiony piłkarski i lekkoatletyczny. Czy nie wstyd wam w tym um i ratuszu. Tak samo szkoła przy stadionie ma boisko szkolne tak dziadoskie i co dalej. A można było starać się o pieniądze lecz Elbląg nie brał udziału. Szkoły w Elblągu nie mają na tyle dużych sal gimnastycznych by dzieci mogły ćwiczyć. A przecież miejsce jest tylko trzeba postawić nawet te plandekowe sale. Tak samo bieżni nie ma w szkołach, dzieci tyja bo brak konkretnej lekcji wf tzw ruchowej. Biegi, ściganie skoki w dal w zwyż. Czy trzeba wszystko palcem wytykac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  Mieszk i żyje (2017-12-28)
 • Wpis hamulcowy, zgadzamy się lecz to nie nasze województwo tylko okupant. Nauczony odgórnie. Było referendum w Elblągu i władza podeptala je. Elblazanie jednogłośnie opowiedzieli się. Nie dla olsztyna i z Olsztynem. PiS niech założy okulary bo nie widzi tego cyrk i hamstwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  Elbląg do Pomorza (2017-12-28)
 • Czas nawiązać współpracę ze Sztutowem i mierzeja. Olsztyn i Gdańsk to wróg Elbląga!!!!!
 • Ty tak na poważnie? Wyskakujesz z jakimś małym, śmiesznym Watykanikiem, który nic nie może, chociaż dowody na lobby pewnego kraju pośród Arabów masz jak na dłoni?
 • Oho, agent Izraela już odwraca kota ogonem i buntuje przeciw chrześcijanom.
 • Niestety mamy posłów, i wielu innych tzw "samorządowców" i wśród jednego zwanego "kapelanem" którzy palcem nie kiwnęli w tej sprawie. Jeśli Olsztyn ma ok 170 tys mieszkańców, Elbląg prawie 130 tys ( rocznikowo) a jak na dłoni widać potężną dysproporcję inwestycji. Rafał - może zasięgniesz informacji, czy te olsztyńskie inwestycje nie idą z naszych pieniędzy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  hamulcowy(2017-12-28)
 • W przyszłorocznych wyborach wybierzemy prezydenta, który będzie dobrym gospodarzem. Wróblewski musi odejść oraz muszą również zostać zdjęte ze stanowisk niekompetentne jednistki które zostały zainstalowane na intratnych etatach! NIE dla POSLDPSL!
 • Jakim prawem są przeznaczane miliony złotych na oświetlenie stadionu dla drużyny, która nic nie osiągnęła i nie osiągnie stale pałętając się w jakichś podrzędnych ligach? Czy może chodzi o zorganizowaną grupę kiboli, która zagłosuje w wyborach na obecnego prezydenta? Te 1 600 000 powinno być przeznaczone na budowę obwodnicy północno-wschodniej miasta, która by służyła normalnym, porządnym ludziom a nie oświetlenie dla stada troglodytów. Rozliczymy Cię Panie prezydencie z tego.
Reklama