UWAGA!

Jaszczurczego do zmian

 Elbląg, Tu ma powstać wlot z ul. Związku Kaszczurczego w Grunwaldzką
Tu ma powstać wlot z ul. Związku Kaszczurczego w Grunwaldzką (Fot. Anna Dembińska)

Miasto chce połączyć ul. Związku Jaszczurczego z drogą wojewódzką nr 500. Właśnie został ogłoszony przetarg na roboty budowlane z tym związane.

Roboty mają obejmować budowę skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 500 w rejonie Placu Grunwaldzkiego z ul. Związku Jaszczurczego umożliwiającego relacje prawoskrętne pomiędzy tymi ulicami. Zostanie wykonana przebudowa ulicy Związku Jaszczurczego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Oboźną do Placu Grunwaldzkiego. Na skrzyżowaniu zostanie rozbudowana sygnalizacja świetlna. Zmiany obejmą także trakcję tramwajową, oświetlenie uliczne, kanalizację deszczową, sieć gazową i elektroenergetyczną itp. Planowana jest też przebudowa i budowa chodników, miejsc postojowych, ścieżek rowerowych wraz z zagospodarowaniem zieleni i elementami małej architektury. W skrócie: mieszkańców czekają w tym miejscu zmiany w organizacji ruchu.

Okres realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy. Firmy mogą składać oferty do 14 października, wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama