UWAGA!

Jest mniej, ma być więcej

Elbląg, Prezydent Henryk Słonina
Prezydent Henryk Słonina (fot. Paweł Serocki).

Niższe dochody, mniej na inwestycje, ale bogate plany na kolejne lata - prezydent Elbląga Henryk Słonina przedstawił dziś projekt tegorocznego budżetu.

W 2007 roku dochody miasta mają wynieść 386,56 miliona złotych. To ponad 48 milionów mniej niż w ubiegłym roku.
     Na inwestycje samorząd chce przeznaczyć 76,4 miliona złotych - 54 proc. wydatków z 2006 roku, ale więcej niż na ten cel Elbląg przeznaczył w 2003 czy 2004 roku.
     Kontynuowana będzie m.in. budowa drogi na Modrzewinę i mostu nad rzeką Babicą. Inwestycja będzie kosztować 50 milionów złotych.
     Trwają już przygotowania do następnych przedsięwzięć.
     - Przygotowujemy się do budowy światłowodu. Nasz wniosek został uznany za kluczowy w regionalnym programie operacyjnym dla Warmii i Mazur - podkreśla prezydent. - Z programu operacyjnego Polska Wschodnia mamy zapewnione pieniądze na stworzenie Parku Technologicznego na Modrzewinie, przygotowujemy się również do rozbudowy warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Gospodarczych. Inwestycji z unijnych i własnych pieniędzy szykuje się więc sporo, a ten rok będzie rokiem przygotowywania inwestycji na następne lata. Henryk Słonina dodał, że czeka na decyzje o losie dalszych projektów. - W ciągu miesiąca ma być informacja w sprawie termomodernizacji kilku obiektów oświatowych. Kończymy dokumentację budynku komunalnego przy ul. Bema. Walczymy także o wpisanie na listę projektów kluczowych Europarku. Ten projekt zakłada m.in. rozbudowę zespołu basenów przy ul. Moniuszki - wylicza prezydent. - W tej chwili przygotowujemy dokumenty na inwestycje warte łącznie ponad 600 milionów złotych. Szanse są ogromne, a tylko od nas zależy, jak je wykorzystamy.
     Projektem budżetu Rada Miejska ma się zająć na sesji 1 marca.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A co Heniek ze stadionem???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OlimpiaZKS(2007-01-23)
 • Przydało by sie lotnisko, aby do angoli szybko było
 • anglia hehe biali muzuni co sie dorobia garba anglia hehehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nazasze Elblazanin(2007-01-23)
 • Pan Słonina znów zapomniał o stadionie dla Olimpii ! W naszym mieście zapomina się że najlepszą promocją miasta jest sport a zwłaszcza piłka nożna !Nasza kochana Olimpia Elbląg czeka na stadion !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kibic i wyborca(2007-01-23)
 • no biali murzyni ktorzy wykonuja zwykla robote za normalne pieniadze ktore pozwalaja normalnie zyc utrzymac rodzine wyjechac na wakacje nie liczac kazdego grosza,- widac z ciebie prawdziwy zawsze elblazanin - powinienes jeszcze dodac , bialy i katolik... buractwo..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciocia renia(2007-01-23)
 • Europark ? a gimnazjaliści z siódemki i dziewiątki nie mają nawet sali gimnastycznej ! super
 • panie prezydencie :p wybuduj nam profesionalna sale gimnastyczna :p
 • Same ogólniki i brak konkretów nie wspominając o tym że nikt nie wpadł na pomysła konsultacji społecznych "co mieszkancy miasta uznaja za priorytety inwestycyjne i na czym ludziom zalezy"!!! Znów przez 4 lata mieszkancy nie będa mieli wpływu na to co się dzieje w miescie!!! Żeby nie być gołosłownym, na pewno zauwazyliście że w Elblagu buduje się kilkakrotnie mniej mieszkań w stosunku do popytu na nie! Prawda jest brutalna, brak w Elblągu zarówno terenów uzbrojonych pod budowe domów jak i firm zewnętrznych które mogłyby je postawic bo te elblaskie firmy budowlane juz i tak robią na maxa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2007-01-23)
 • Czy gdzieś można przeczytać projekt budżetu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adamba(2007-01-23)
 • Zabudują Modrzewinę... gdzie teraz będzie odbywała się prześwietna impreza off-roadowa ( rajdy przeprawowe samochodów terenowych)... było już parę tych imprez, startowały auta z całej PL jak i z Rosji, Elbląg był promowany w środowisku "terenowców" Niestety miasto nie wyraziło nigdy chęci objęcia patronatem imprezy, ograniczało się jedynie do wydania pozwoleń... resztę załatwiali i opłacali z własnych składek elbląscy "terenowcy".Wiele miast i gmin w Polsce robi na tym pieniądze i promuje swoje okolice...niestety nie Elbląg mimo ,że ma do tego warunki. Ciągle mówi się o promocjach turystyki i sportu...ale jak zawsze tylko się mówi...
 • Budżet nie jest już wyborczy, to mozna odetchnać. 50 w ta czy w tą..co za róznica..byle do emerytury dociągnać..
 • Miasto mogłoby wytłumaczyć dlaczego wpływy do budżetu się zmniejszyły o tak dużą kwotę. Z roku na rok budżet cały czas się powiększał, a teraz nagle taka niespodzianka...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2007-01-23)
Reklama