UWAGA!

Kamienice w samym sercu miasta

2014-05-13
14:45
 
Kamienice w samym sercu miasta

To już ostatni moment, aby stać się właścicielem prestiżowych lokali na Starym Mieście w Elblągu, usytuowanych w zespole kamienic „Kamienice przy bramie”.

W czasie wojny polsko-krzyżackiej, Krzyżacy postanowili zdobyć Elbląg, który był bogatym i silnym gospodarczo ośrodkiem. Legenda głosi, że zakonni rycerze, próbowali dostać się do miasta nocą, aby zaskoczyć śpiących elblążan. Jednym z niewielu mieszkańców, który nie spał był młody piekarczyk. W czasie wypieku chleba postanowił zaczerpnąć świeżego powietrza i wspiął się na mury obronne. Kiedy zauważył, że wróg nadjeżdża od północnej bramy, zwanej dziś Bramą Targową, podbiegł do niej i przeciął swoją łopatą do wyciągania pieczywa z pieca linę, która utrzymywała kratę broniącą dostępu do miasta. Ta natychmiast opadła, uniemożliwiając tym samym zdobycie miasta przez Krzyżaków. Zaalarmowani elblążanie, po przebudzeniu odparli atak wojsk zakonnych, a młody piekarczyk stał się bohaterem miasta. Na pamiątkę tego wydarzenia, od północnej strony bramy, na jej fasadzie widnieją dwa odciski łopaty Piekarczyka.
      
       To właśnie tutaj, w bezpośrednim sąsiedztwie wydarzeń z tamtych lat, powstał kompleks pięciu kamienic, będących niezwykłym połączeniem historii oraz ezoterycznego klimatu elbląskiej Starówki. Kamienice zostały usytuowane pomiędzy ul. Stary Rynek a Galerią EL. Kamienice przy bramie, to zespół unikalnych apartamentów i lokali usługowych, gotowych do zasiedlenia.
      
       Wnętrza lokali są przygotowane do prac wykończeniowych i dekoratorskich, drewniana stolarka okienna, drzwi wejściowe antywłamaniowe, parapety wykonane z gresu, położona w całości instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna, wysokiej jakości gładzie tynkowe – to jakość umożliwiająca zamieszkanie w lokalu w bardzo krótkim okresie czasu. Uzupełnieniem inwestycji są szerokie klatki schodowe wykończone wysokiej jakości klinkierem, ściany pokryte specjalną tapetą – tkaniną, aktywne oświetlenie – oparte na zespole czujników, okucia w metaloplastyce oraz wysokie i funkcjonalne piwnice.
      
       W ofercie Kamienic przy bramie pozostało jeszcze kilka ciekawych lokali mieszkalnych. Z ich okien rozpościera się widok albo na ul. Stary Rynek i Bramę Targową z pomnikiem naszego Piekarczyka lub Galerię El wraz z nowo oddanym mostem w ciągu ulicy Studziennej.
      
       Asortyment lokali z miesiąca na miesiąc jest coraz mniejszy. W ramach nowej oferty deweloper dopuszcza również zmiany rozkładu i funkcji lokali, przez co klienci wykorzystujący taką możliwość czasami łączą ze sobą poszczególne lokale. Takich przypadków odnotowano już kilka. Nabywcami lokali są nie tylko elblążanie, ale również mieszkańcy innych regionów Polski oraz obcokrajowcy.
      
       Inwestycja lokali w Kamienicach przy bramie to również doskonała inwestycja, lokale w kamienicach wynajmowane są niemal od ręki, cieszą się zainteresowaniem nie tylko osób fizycznych ale również długotrwałym wynajmem przez firmy i instytucje. Zapraszamy do zapoznania się z filmem umieszczonym na stronie inwestycji www.kamieniceprzybramie.pl, na którym obejrzycie Państwo nie tylko lokale obecnie oferowane do sprzedaży ale również lokal wykończony przez jednego z inwestorów.
      
       Niezwykły urok miejsca, unikalna lokalizacja oraz zastosowane technologie powodują, że Kamienice przy bramie postrzegane są przez użytkowników, jako niezwykle interesujące miejsce. Dla osób zainteresowanych nabyciem lokali w Kamienicach przy bramie doradcy finansowi sąsiadującego z inwestycją Domu Kredytowego Notus przygotują dla Państwa indywidualną ofertę kredytową, doskonale znają tę inwestycję, dzięki czemu proces kredytowy zostanie skrócony do minimum.
      
      
Wszystkie szczegóły o inwestycji, rzuty lokali, ich cennik znajdziecie Państwo na stronie www.kamieniceprzybramie.pl
       lub bezpośrednio w biurze sprzedaży przy al. Grunwaldzkiej 31 w siedzibie BPN Biura Pośrednictwa Nieruchomości
       tel. 55 233 25 39 lub 603 648 100
      
       Lokale można oglądać również w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne pod pracy
       Serdecznie zapraszamy
      
       --------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej