UWAGA!

Kanał Elbląski na tapecie

Elbląg, Kanał Elbląski na tapecie

11 sierpnia o godzinie 12-tej w Rejonowym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gdańsku odbyło się spotkanie dotyczące modernizacji Kanału Elbląskiego.

– Kanał jest jedną z najważniejszych inwestycji programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w naszym regionie. Samorząd Województwa rozważa również możliwość przejęcia pieczy nad Kanałem, co w tej chwili jest uzależnione od kwestii jego bieżącego utrzymania – powiedział Jacek Protas, marszałek województwa.
     – Ustalono również, w porozumieniu z Rejonowym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku, że do końca I kwartału przyszłego roku zostanie wybrany wykonawca programu funkcjonalno-użytkowego, który to będzie stanowił podstawę do zrealizowania tej inwestycji – podsumował spotkanie Grzegorz Nowaczyk, członek zarządu województwa Warmińsko-Mazurskiego.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak na razie to został NARESZCIE rozpisany przetarg na koncepcję wielowariantową funkcjonowania kanału, bo do tej pory takowej nie było i rozmowa na ten temat była tylko czczą paplaniną. Obecnie też nią jest - bo zarządca z Gdańska, decydenci z Olsztyna a płatnicy? A płatników jeszcze nie widać, wszak program nie jest jeszcze w żaden sposób ustalony i ewentualnym inwestorom nie można nic zaproponować. I tym oto sposobem z bardzo dobrymi intencjami i ustaleniami tkwimy w niedoczasie, które jest stanem przez nas nad wyraz uwielbianym. Do następnego przebudzenia, byle nie na tamtym świecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2008-08-13)
 • Firmy wykonawcze padają z powodu braku realizacji i przetargów na Żuławach! Same projekty, a brak ciągle już 3-ci rok pieniędzy na realizacje!
 • To dziwne, że Kanał Elbląski nie jest wpisany na listę UNESCO. Jadąc autostradami w Niemczech, na każdym kroku spotyka się obiekty wpisane na listę UNESCO, to jakieś bagna, to jakieś siedlisko ptaków, to jakieś skały i skałki, to jakieś resztki dawnej puszczy itd. Można się w wielu wypadkach głęboko zastanawiać, czy te "obiekty" w ogóle zasługują na opiekę UNESCO??? Natomiast KANAŁ ELBLASKI - jedyny w swym rodzaju, genialne dzieło hydrotechniczne, pozostawiony jest bezpańsko, żyje swoim biednym zyciem od sezonu do sezonu itd. I nic dziwnego, że Zakład Komunikacji Miejskiej w Ostródzie, bo kanał utrzymać - każe sobie płacić horrendalne ceny biletów za przepływy statkami - ceny dla wielu Polaków wręcz zaporowe !!!!
 • WojŁawrynowicz Parafrazując Katona Starszego :. .. A poza tym uważam że Truso należy zbudować!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-08-13)
 • WojŁawrynowicz Wszystko spóźnione o 5-7 lat. Region nie wykorzystuje swojej wielkiej szansy. Setki miejsc pracy nie zostały utworzone. Omijają nasz region ogromne pieniądze. Ludność emigruje za lepszym życiem. A MOGLIŚMY MIEĆ PRODUKT TURYSTYCZNY KLASY ŚWIATOWEJ (pieniądze były już dawno do wzięcia z unii) Zagospodarowany Kanał Elbląski + Truso - osada wikingów + skansen wsi Żuławskiej + stanowiska ornitologiczne dla miłośników przyrody + ścieżki rowerowe, konne + kolej nadzalewowa + małe Bieszczady ŕ wzniesienie elbląskie + zagospodarowany Zalew Wiślany(mariny) i tysiące turystów zostawiałyby swoje pieniądze dając prace w regionie, a nie w Anglii czy Irlandii. PO PIERWSZE TURYSTYKA SAMORZĄDOWCU !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-08-13)
 • jesteśmy dobrzy w organizowaniu konferencji i debat, gorzej z realizacjami, to juz wymaga większego wysiłku
 • myślowego i koncepcyjnego - mam nadzieję, chciałeś dodać Odkrywco
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-08-14)
 • prawdopodobnie przez najbliższy rok wykruszą sie firmy wykonawcze z powodu braku robót i przetargów na wykonawstwo, bo ciagle tylko projektujemy!
 • Stanowiska ornitologiczne, ścieżki konne no, no aleś zaszalał Woju. Jeszcze tylko paby dla koni co by łyknąć i odpocząć mogły. Ale nie zgadzam się z tym „ Po pierwsze itd. .” Turystyka to nie jest po pierwsze. Po pierwsze jest tak proste, że aż nie będę o nim pisał. A co po sezonie? Tj jakieś 8 miesięcy. Bzykamy się z nudów do następnego sezonu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokator(2008-08-14)
 • ciągle tylko słowa, a przecież na nic nie ma pieniędzy jak się okazuje, projekty leżą już dawno pozatwierdzane i cóż, kogo to obchodzi, wszystkie firmy wykonawcze są w wielkim kryzysie, ratują się ogromnymi kredytami, bo czekają w końcu na jakieś przetargi- do czego prowadzi ta polityka urzedników!
 • zróbcie najpierw to, na co są projekty zrobione dla Żulaw!
 • KANAŁ ELBLĄSKI jest rzeczywiście zaniedbany zarówno w sensie technicznym jak i promocyjnym. Parę dni temu "wywiało wodę" z Drużna i z rzeki Elbląg - statki musiały zawrócić, a przy przystani w Elblągu miały problem z zacumowaniem - za niski stan wody!!! Oferta usług Zakładu Komunikacji Miejskiej w Ostródzie jest tragiczna! Na statkach nie ma żadnej fachowej - tzw. płynnej" informacji, typu: Tu rzeczka Kumiela wpada do rz. Elbląg, a u rzeka Tyna wpada do rzeki Elbląg. Jakie rzeki wpadają do Drużna ? A nazwa rzeczki Klepiny (Klepy)?. Te poszerzone miejsca na kanale to tzw. "mijanki", a tu przy moście w Jelonkach znajduje się kanalik, którym transportowano buraki do tut. cukrowni. Nie przewiduje się zwiedzania maszynowni i pomnika G. J. Steenke w Buczyńcu. Słowa nie mówi się na temat dziejów Kanału, a jest tyle pięknych o nim informacji - Zajazd "Trzy Róże", Gospoda "Ostatni Grosz", Kanał "TY" (Ducki), gdzie trzeba mówić wszystkim per "ty" etc. Na statku bufet oferuje tandetnej jakości menu - ale za to b. drogie! W Buczyńcu ceny są jeszcze większe - a WC kosztuje tam TRZY ZŁOTE!! W zaistniałej sytuacji obsługa statków - marynarze robią co mogą: zabawiają pasażerów, robią im zdjęcia, objaśniają, ale tylko w chwilach wolnych i to nielegalnie - zabroniono im nawet sprzedawać kolorowego folderku nt. dziejów Kanału Elbląskiego, a są oni b. słabo opłacani i mają przecież pracę sezonową. Nagłośnienie na statkach jest, ale. .. nie działa! Wiele by tu mówić. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "statkiem po górach"(2008-08-16)
Reklama