UWAGA!

Kierowcom ma być po drodze

 Elbląg, Kierowcom ma być po drodze
(fot. Michał Skroboszewski)

 Karowa, pułkownika Dąbka, Lotnicza, 12 Lutego – na tych ulicach trwają największe w mieście inwestycje drogowe. Kiedy się zakończą, co się na nich obecnie dzieje? Przekonaliśmy się na własne oczy, objeżdżając place budowy z miejskimi urzędnikami. Zobacz zdjęcia.

Na zapleczu nowej siedziby Sądy Okręgowego przy ul. płk. Dąbka robotnicy układają kostkę pod powstające parkingi. Przybędzie tutaj ok. 50 miejsc, do których będzie można dojechać także od ul. Karowej. Droga dojazdowa jest już wytyczona, wkrótce rozpoczną się prace nad budową nawierzchni.
       - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy to będzie droga jedno- czy dwukierunkowa, ale będzie to na pewno droga osiedlowa. Chcemy, by od strony Karowej można było dojechać do sądu, ale wyjazd w kierunku Teatralnej będzie zagrodzony słupkami, by kierowcy nie skracali sobie tędy drogi i nie tworzyły się korki. Będziemy obserwować natężenie ruchu w tym miejscu po oddaniu inwestycji i reagować na bieżąco – zapowiada Marek Kuna z Zarządu Dróg.
       Termin oddania do użytku parkingów przy sądzie i ul. Karowej mija 30 października i wiele wskazuje na to, że zostanie dotrzymany. O wiele wcześniej, bo 20 sierpnia, zakończą się prace na ul. pułkownika Dąbka.
       - Do końca zbliżają się prace związane z położeniem nowej nawierzchni. Przygotowane zostało też miejsce do wykonania prawoskrętu w kierunku siedziby sądu. Wkrótce rozpocznie się budowa w tym miejscu chodnika i fragmentu ścieżki rowerowej – dodaje Marek Kuna.
       - Musieliśmy ze względów bezpieczeństwa zlikwidować zawrotkę dla kierowców na wysokości sądu i przejście dla pieszych. W tym miejscu będą już trzy pasy ruchu, co stwarzałoby dla pieszych dodatkowe zagrożenie – tłumaczy Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.
       Do końca września ma potrwać budowa torowiska w ciągu ul. 12 Lutego. Kierowcy od piątku mogą już korzystać z większości pasów ruchu na skrzyżowaniu Teatralnej z 12 Lutego i Nowowiejską. W cierpliwość muszą się za to uzbroić kierowcy dojeżdżający na Zatorze. W najbliższych tygodniach do prac przystąpi wykonawca wiaduktu, który będzie początkowo umacniał grunt pod nasyp. Te prace spowodują, że dotychczasowy przejazd przez bazę PKS i dalej w kierunku Zatorza zostanie zamknięty, a kierowców czeka dłuższy objazd przez ul. Fabryczną i Malborską. Wiadukt wraz z drogami dojazdowymi ma być gotowy do 30 września przyszłego roku.
       Jedna z Czytelniczek zwróciła uwagę na jeszcze jedną sprawę: bałagan, jaki jej zdaniem panuje na skrzyżowaniu ul. Brzozowej, Dąbka i Cichej. „Rozkopane chodniki, tory tramwajowe, pełno porozrzucanych kamieni, kałuże błotniste, sterty przygotowanych palet z kostką brukową zmniejszające szerokość przejść dla pieszych. Te są podczas aktualnej pogody pełne "niespodzianek" w formie niestabilnych płyt chodnikowych, które chwieją się pod nogami przechodniów rozchlapują znajdujące się pod nimi kałuże. Mnóstwo rozmaitego sprzętu w bałaganiarski sposób poutykanych tu i ówdzie!” - pisze nasza Czytelniczka. - „Czy aby nie ma przepisów, na podstawie których należałoby wyegzekwować od firmy budowlanej tymczasowych rozwiązań umożliwiających bezpieczne przejście pieszych? Czy nie wystarczyłoby ustawienie w miejscach, gdzie trzeba "balkoników", mostków drewnianych. Są przecież takie na świecie!”.
      
       A co Wy sądzicie na temat drogowych inwestycji w mieście? Zapraszamy do dyskusji.
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ZAPOMNIANO RÓWNIEŻ PODNIEŚĆ FAKT ŻAŁOSNEGO ZAKOŃCZENIA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ OD STRONY SĄDU-NA RZECZ 3GO PASA SKRĘTU DO SĄDU WWŁAŚNIE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  Rowezu(2017-08-08)
 • Cisza kmioty. Ciągle wam coś nie pasuje. Jak jest budowa to musi być trochę brudu.
 • Na Dąbka nowy asfalt jest kiepsko położony. Jadąc samochodem są wyczuwalne duże nierówności. Ja bym tego nie odebrał w takim stanie. Przejście dla pieszych nie było w niedzielę zlikwidowane bo znaki pionowe jeszcze stały. Brakuje też barierek na środku (inaczej ludzie i tak będą tam chodzić).
 • @Inżynier - A czy budowa się zakończyła ? A ludzie na własną odpowiedzialność ryzykują życie, Ale Wam nigdy nic nie pasuje, sami specjaliści przed komputerami. Nie rozumiem po co się odzywać skoro nie znacie zasad budowy.
 • Płk. Dąbka przy przejściu dla pieszych Na Stoku od strony parku Kajki - nieudolnie odtworzony fragment chodnika (duży garb).
 • ciągle remontują lub wymieniają podłoże na głównych ulicach. .. a co z pozostałymi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Mieszkaniecokolicy(2017-08-08)
 • objechaliście z mierzejem
 • Wy macie pieszo przejśc i zobaczyć na własne oczy jak czuje się pieszy idąc. a nie d***a w samochodzie i rekonesans.
 • Mnie interesuje, kiedy z Winnej będzie można skręcić pod czołg. Tam niewiele się dzieje, a objazdy są dość upierdliwe.
 • kładzenie nowych nawierzchni jezdni to koniecznosc tylko zapadające sie studzienki kraty sciekowe na jezdniach po remontach tych ulic to wielka wpadka, Czy nie potrafimy dostosowac obciążeń tych studzienek i krat do obecnych wymogów i ciężarowych pojazdów poruszających sie po tych ulicach. ciężary pojazdów po 40 ton i więcej zniszczą wszystko. Albo zmienić podłoża pod ww studzienki i kraty ściekowe albo nie wpuszczać do miasta tz tirów Jak to wygląda po zeszłorocznych remontach jezdni proszę o wizje lokalna Konstrukcje osadzania były dostosowane do pojazdów lekkich ale to wszystko uległo zmianom. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  starykierowcaiobserwator(2017-08-08)
 • najwiekszy syf i balagan na budowie, zagrozenie dla zycia przechodniow zrobila ta firma co robia sygnalizacje przy Dabka/Pionierska/Cicha. juz nawet polbruku w duze kostki nie moga ulozyc, o podsypaniu zapadlisk ziemi po wykopach nie wspomne
 • Na plk.dabka przy stacji bp postawili nowe piekne łuki z sygnalizacją świetlną mam prośbę by ktoś postawił takie same łuki na skrzyżowaniu plk.dabka z Poniatowskiego chodzi mi o te koło rynku kiedy jedziesz z robotniczej skrecasz przy rynku w kierunku Poniatowskiego tam jest masakra z tymi swiatlami uwazam ze łuk z taką sygnalizacja w tym miejscu rozwiazalby problem wielu kierowcow
Reklama