UWAGA!

Kolejna działka na starówce idzie pod młotek

 
Elbląg, Na tej działce mają powstać kamienice
Na tej działce mają powstać kamienice (fot. Witold Sadowski)

Ratusz wystawia na sprzedaż kolejną działkę na starówce, tym razem na rogu ulicy Wapiennej i Bulwaru Zygmunta Augusta, tuż nad rzeką Elbląg. Działka jest przeznaczona pod budowę kamienic.

Działka na rogu Wapiennej i Bulwaru Zygmunta Augusta, o powierzchni 666 metrów kw., sąsiaduje z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1. Miasto chce ją sprzedać za co najmniej 655 tysięcy złotych, tyle wynosi cena wywoławcza. Przetarg ma się odbyć 4 sierpnia, ogłoszenie w tej sprawie pojawiło się w jednej z ogólnopolskich gazet. To kolejna działka przeznaczona do sprzedaży na starówce. 9 czerwca okaże się, czy nabywcę znajdzie grunt przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym, na którym obecnie mieści się jedyny w tej dzielnicy miasta bezpłatny parking.
       Sprzedaż majątku miasta ma podratować budżet Elbląga. W planach na 2014 założono, że z tego tytułu do miejskiej kasy wpłynie 27 milionów złotych. 6,2 miliona ma pochodzić ze sprzedaży mieszkań komunalnych, a 20 milionów ze sprzedaży pozostałych nieruchomości.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • może lepiej sprzedać zarząd miasta : na sztuki, będzie lepiej i szybciej?
 • Oczywiście! Najlepszą cenę można by dostać za, ,wilka co mówi ludzkim głosem, ,!
 • Jeśli ratowanie budżetu ma się odbywać wyłącznie drogą wyprzedaży nieruchomości, to gratuluję przedsiębiorczości ratuszowi. Po raz kolejny urzędnicy pokazują, że nie mają pojęcia o przedsiębiorczości, przejadają nasze ciężko zarobione pieniądze. Pieniądze ze sprzedaży pójdą na " przejedzenie" , załatanie dziury budżetowej, a dla miasta nic z tego nie wyniknie. Nie tędy droga Panowie i Panie. A swoją drogą, to powinni wprowadzić przepis, że każdy urzędnik powinien przepracować ( z sukcesem) minimum 5 lat na własnym, dopiero wtedy mógłby się ubiegać o ciepły fotel urzędniczy. Brak zrozumienia podstaw zasad gospodarki wolnorynkowej hamuje rozwój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  1
  przedsiębiorcaaktywny(2014-06-04)
 • szkoda tego terenu bo tak tam ładnie, akacje rosną!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  ewassss(2014-06-04)
 • Przy cofce tam zalewa Prokuraturę co jest 20 metrów dalej. Ubezpieczyć się od powodzi i dalej. .. jazda; D
 • ,, Przepijemy naszej babci domek cały. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  0
  Wilkwowczejskórze(2014-06-04)
 • Tak to jest. Dwaj poprzedni narobili długów że głowa mała. A obecny musi klecic koniec z koncem zeby budzet miejski reperowac.
 • Jeżeli to ma być początek zabudowy obecnego szkaradnego Bulwaru Zygmunta Augusta- arg Rybny to opieram, pod warunkiem że uliczka na kanałem zostanie odbudowana = 1,oo zł n a 1m2 gruntu.
 • Wyprzedaż działek? A Urząd w jaki sposób stał się ich właścicielem? Tytułem nadania może? Teraz odziedziczone (po kim?) tereny wyprzedaje ratując swoje korytko, Taka sprzedaż bez składu i ładu wprowadza chaos. Musi być jaki porządek zabudowy zgodnie z jakąś wizją. A| tak trochę tu, trochę tam i jest jak jest. Przyjdzie kolej na archeologów i zaczną się " schody" . Ale już dzisiaj można zgadnąć pod kogo ten przetarg. Sami Swoi, jak w kultowym filmie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Kaligula(2014-06-04)
 • Ratusz nie jest inicjatorem rozwoju miasta, tylko likwidatorem. .. Wilk jest specjalistą jako likwidator sp. Elsin. Cały ten Ratusz nie zielonego pojęcia jak zarządzać miastem ok 100.000 mieszkańców. Coś tam niby robią, ale bez potencji. .. trzeba Viagry, ale obecne władze są oporne. .. " Elbingerer"
 • tak się oszczędza publiczne pieniądze, a interesy się robi
 • Gratulacje dla Wodza tego miasta, jak zlikwidują tam bezpłatny parking to o frekwencji na imprezach zapomnijcie. Muzeum możecie już likwidować. Generalnie, archeolog niech bacznie obserwuje ten teren, bo to byłby dla niego raj w znaleziskach.
Reklama