UWAGA!

Kolejna innowacja na Modrzewinie

 Elbląg, Kolejna innowacja na Modrzewinie
(fot. Michał Skroboszewski)

Na Modrzewinie, przy ul. Rosnowskiego, rozpoczęła się budowa Centrum Produkcyjnego Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych. Firma, która je realizuje, zainwestuje tutaj 25 milionów złotych i zatrudni co najmniej 20 osób.

Na działce o powierzchni 2,5 hektara powstaje zakład, w którym mają być wytwarzane innowacyjne chłodziarki sorpcyjne, produkujące chłód i wodę odsoloną z ciepła sieciowego lub odpadowego.

- Uruchomienie produkcji jest wynikiem wdrożenia wyników prac B+R w ramach projektu budowy największego na świecie zakładu odsalania wody z zastosowaniem technologii adsorpcyjnej (Solar Village w Arabii Saudyjskiej), gdzie New Energy Transfer sp. z o.o. wykonała i dostarczyła adsorpcyjny system do produkcji chłodu i odsolonej wody – czytamy na stronie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która już w 2018 roku wydała inwestorowi – firmie New Energy Transfer zezwolenie na prowadzenie działalności w elbląskiej podstrefie ekonomicznej.

New Energy Transfer zobowiązała się do zainwestowania w Elblągu co najmniej 25 milionów złotych i zatrudnienia minimum 20 nowych pracowników. Inwestycja ma być gotowa w lipcu przyszłego roku.

Firma specjalizuje się w technologiach służących odzyskiwaniu ciepła niskoparametrowego i odpadowego oraz zamiany go w ciepło użyteczne, chłód lub odsoloną wodę pitną. W 2018 roku otrzymała zgodę na utworzenie w Nidzicy centrum badawczo-rozwojowego.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama