UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejna innowacja na Modrzewinie

 
Elbląg, Kolejna innowacja na Modrzewinie
(fot. Michał Skroboszewski)

Na Modrzewinie, przy ul. Rosnowskiego, rozpoczęła się budowa Centrum Produkcyjnego Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych. Firma, która je realizuje, zainwestuje tutaj 25 milionów złotych i zatrudni co najmniej 20 osób.

Na działce o powierzchni 2,5 hektara powstaje zakład, w którym mają być wytwarzane innowacyjne chłodziarki sorpcyjne, produkujące chłód i wodę odsoloną z ciepła sieciowego lub odpadowego.

- Uruchomienie produkcji jest wynikiem wdrożenia wyników prac B+R w ramach projektu budowy największego na świecie zakładu odsalania wody z zastosowaniem technologii adsorpcyjnej (Solar Village w Arabii Saudyjskiej), gdzie New Energy Transfer sp. z o.o. wykonała i dostarczyła adsorpcyjny system do produkcji chłodu i odsolonej wody – czytamy na stronie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która już w 2018 roku wydała inwestorowi – firmie New Energy Transfer zezwolenie na prowadzenie działalności w elbląskiej podstrefie ekonomicznej.

New Energy Transfer zobowiązała się do zainwestowania w Elblągu co najmniej 25 milionów złotych i zatrudnienia minimum 20 nowych pracowników. Inwestycja ma być gotowa w lipcu przyszłego roku.

Firma specjalizuje się w technologiach służących odzyskiwaniu ciepła niskoparametrowego i odpadowego oraz zamiany go w ciepło użyteczne, chłód lub odsoloną wodę pitną. W 2018 roku otrzymała zgodę na utworzenie w Nidzicy centrum badawczo-rozwojowego.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama