UWAGA!

Kolejne działki na Modrzewinie pod młotek

 Elbląg, Ta działka przy Centrum Logistycznym Grupy Żywiec (z lewej strony drogi) ma być sprzedana inwestorowi
Ta działka przy Centrum Logistycznym Grupy Żywiec (z lewej strony drogi) ma być sprzedana inwestorowi (fot. Michał Skroboszewski)

Radni na najbliższej (23 września) sesji Rady Miejskiej mają zgodzić się na sprzedaż inwestorom dwóch kolejnych działek na Modrzewinie – przy ul. Kwiatkowskiego i Sulimy.

Działka przy ul. Sulimy ma powierzchnię prawie 1,4 hektara. Mieści się między Elbląskim Parkiem Technologicznym a Centrum Logistycznym Grupy Żywiec, tuż przy małym rondzie. Ten teren jest przeznaczony pod budowę obiektów produkcyjnych, składów oraz magazynów, dopuszczalna jest też zabudowa usługowa.

Pod młotek mają także iść dwie działki przy ul. Kwiatkowskiego o łącznej powierzchni jednego hektara, które znajdują się niedaleko ul. Mazurskiej naprzeciwko jednostki wojskowej.

- Na obszarze, na którym znajduje się nieruchomość, brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszelkie uzgodnienia związane z nową zabudową przedmiotowego terenu oraz lokalizacją zjazdu, nabywca nieruchomości będzie zobowiązany wykonać staraniem własnym – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

By miasto mogło sprzedać działki inwestorom, potrzebna jest zgoda Rady Miejskiej. Jaka będzie ich cena wywoławcza? To ustali rzeczoznawca majątkowy, gdy już uchwały będą przegłosowane.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy mogłyby się odbyć przetargi dotyczące sprzedaży tych nieruchomości.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To znaczy że zrobili tą całą modrzewine, ulice i chodniki i będą sprzedawać po jednej, dwie działki rocznie Wydaje mnie się że bardziej logicznie było by podzielić cały ten teren i sprzedawać jak najszybciej żeby były miejsca pracy i dla miasta podatki, ale co ja tam wiem o komunistycznej ekonomi naszych miłościwie panujących Czy tylko mnie to wygląda na jakiś prywatny folwark za państwowe, bo każdy prywatny inwestor jak by miał za darmo tyle gruntu to już na bank po takim czasie by tętniło życiem a nie tylko wyścigami passsatuf To miasto to mem
 • Wróblowi co jedyne wychodzi to sprzedaż nieruchomości miejskich. ZERO inwestycji, miejsc pracy. na Dolnym Śląsku co rusz jakieś duże zakłady się budują, a w Elblągu od 30 lat to magazyny na opakowania gdzie zatrudnią 30 ludzi na 100tysięczne miasto. ŻENADA przemieszana z PORAŻKĄ.
 • Radni nie powinni wyrazić zgody na sprzedaż działek firmom mającym już siedzibę w Elblągu, bo one wyłącznie przeniosą swoją siedzibę na teren SSE, zatrudnią nowych pracowników i miasto straci 100% wpływów z podatku dochodowego. Zgoda na sprzedaż powinna dotyczyć wyłącznie dla inwestorów spoza miasta, którzy zatrudnią co najmniej 50 osób z Elbląga (a nie dojeżdżających z Trójmiasta, Pasłęka czy innego Malborka)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  7
  Upadły Harley(2021-09-20)
 • ktoś "zminusował"moją wypowiedz więc niech poda kontrargumenty jak to Elbląg się rozwija pod rządami Ekipy 'Dziewiałtowski-Słonina-Wróblewski'blisko 30 ich rządów doprowadziło miasto na zapaści (mieszkania w cenach z 3 city a miejsc pracy znikoma ilość a jak już to za najniższą krajową). Chyba ta osoba ma inną percepcję lub świadomie zakłamuje ?!
 • Miasto podejmuje kolejne czynności celem sprzedaży działek, a wykonane chodniki i ścieżki rowerowe są niezdatne do użytku. Zaniedbane, porośnięte przez trawę zupełnie zmarnowane pieniądze, ponieważ nikt nie dba o to, aby wyrastające trawy nie niszczyły polbruku. Jedynie o co dbają to o chodnik przy przystankach. Wstyd! Szkoda na to patrzeć, tym bardziej, że mieszkańcy Elbląga nie mogą się tam wybrać na spacer lub przejażdżkę rowerem. Najgorzej sytuacja wygląda od wjazdów do Elstaru. Polecam przyjrzeć się sprawie np. Zieleni Miejskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  Modrzewina elbląska(2021-09-20)
 • @Zielarski - Piękniej tego nie dało się podsumować - ELBLĄG TO MEM :)
 • emblongi
 • przy takiej inflacji jak obecnie nie sprzedaje się "twardych"aktywów, to wie nawet dziecko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13
  2
  szok i niedowierzanie(2021-09-20)
 • rada będzie na tak bo kasa pusta i bez tego sprzedawania na diety ich zabraknie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Rossil(2021-09-20)
 • Czemu jest to droga do nikad kiedy połączą z krasnal kąsek lub rubinem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  and.leszcz(2021-09-20)
 • akurat najgorsze działki na modrzewinie tam nie ma gruntu tylko sam gruz z odlewni z Zamechu jest tego tony i bardzo gruba warstwa do tego metalowe zgary z form to szok materiał jest promieniotwórczy nie wiem jak tam można zrobić wykop pod fundamenty i budowac się kto to kupi będzie klnął do końca życia to zemsta komuny pracowałem tam tam są bryły po kilka ton beton zmieszany z metalem zresztą widać to nawet na wierzchu same skały betonu i metalu
 • jest niedaleko wielka inwestycja wysypisko śmieci, ktore przywozą nawet z Pasłęka, a smród już dociera na modrzewinę i Zawadę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  Lesia(2021-09-20)
Reklama