UWAGA!

Kończą rozbiórkę na Wiejskiej

 Elbląg, Kończą rozbiórkę na Wiejskiej
(fot. Michał Skroboszewski)

15,8 mln złotych – na tyle Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyceniło koszt budowy pierwszego z budynków czynszowych przy ul. Wiejskiej. W przetargu wystartowały dwie firmy, ale ich oferty są o wiele wyższe niż szacunki miejskiej spółki. Tymczasem przy ul. Wiejskiej trwa rozbiórka starych budynków. Zobacz zdjęcia.

Przy ul. Wiejskiej mają powstać dwa budynki ze 120 mieszkaniami w powierzchni od 42 do prawie 63 m kw. W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

ETBS ogłosiło przetarg na pierwszy budynek. Ma mieć sześć kondygnacji, 60 mieszkań, wokół niego powstanie również 57 miejsc parkingowych. Przetarg obejmuje również: wykonanie drogi wewnętrznej, wejść do budynku, chodników, budowę placu zabaw i nasadzenie zieleni.

  Elbląg, Wizualizacja nowych budynków ETBS przy Wiejskiej (grafika ETBS)
Wizualizacja nowych budynków ETBS przy Wiejskiej (grafika ETBS)

ETBS szacuje koszt inwestycji na 15,8 mln zł. Na przetarg swoje oferty złożyły dwie firmy, ale każda z nich przekracza szacunki zamawiającego. JAK-Bud z Braniewa wycenił swoje prace na 20,9 mln zł, Domlux z Pasłęka na 21,2 mln zł. Trwa badanie ofert, ale niewykluczone, że z powodu wyższych cen postępowanie zostanie unieważnione, jak stało się za pierwszym razem.

Przypomnijmy, że ETBS otrzymał dofinansowanie w wysokości 7,5 mln złotych na tę inwestycję z Banku Gospodarstwa Krajowego i Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Władze miasta wystąpiły też już o dofinansowanie na drugi budynek z FRM w wysokości prawie 2 mln zł.

Tymczasem przy ul. Wiejskiej trwa rozbiórka ostatnich dwóch starych budynków, pochodzących z lat 20 i 30. ubiegłego wieku, których miejsce mają zająć nowe budynki ETBS.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama