UWAGA!

Konferencja dla przedsiębiorców

W czwartek (2 kwietnia) o godz. 9 w sali 301 Urzędu Miasta rozpocznie się konferencja zatytułowana „Współpraca podstawą rozwoju przedsiębiorczości w obecnej sytuacji gospodarczej”. W konferencji udział wezmą przedstawiciele instytucji państwowych, samorządowych, banków oraz Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

W czasie konferencji będą się odbywać warsztaty z zakresu przygotowania wniosków aplikacyjnych i biznes planu o dofinansowanie oraz indywidualne konsultacje z przedstawicielami tych instytucji.
     Konferencja jest pierwszym efektem powołania przez Prezydenta Elbląga zespołu ds. monitorowania sytuacji gospodarczej w mieście. Jednym z zadań zespołu jest podejmowanie wspólnych działań sektora bankowego, przedsiębiorstw oraz urzędów na rzecz eliminowania negatywnych skutków obecnej sytuacji gospodarczej.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zamiast kosztownych konferencji, urzędnicy powinni przygotować konkretne warunki dofinansowań np. dopłacamy firmom do spłaty kredytów walutowych zaciągniętych na urządzenia w zeszłym roku, by zniwelować skutki osłabienia złotówki i t. d. I porozsyłać te warunki szefom firm, umawiać się na indywidualne spotkania.
 • No nie, bo padnę. .. Gdy czytam takie wpisy jak wyżej, to mi szczena opada. Pracuję na podstawie umowy o pracę i płacę podatki, choć mnie szlag trafia. .. To moje ryzyko, Ryzyko przedsiębiorcy jest jego ryzykiem i nie może obciążać innych (także mnie) bo z jakiej okazji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Buntownik(2009-03-31)
 • utrzymanie juz istniejących firm w Polsce to prorytet, dają zatrudnienie i płacą podatki, im trzeba pomóc, a nie krwiozerczym bankom !!!
 • niech ratusz nie wciela się w obrońcę przedsiębiorczości powieloletniej praktyce jej niszczenia. gdyby takie spotkania zapoczątkowane zostały 10 lat temu, nie byłoby problemu nad którym jego sprawca tak ubolewa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedsiębiorca(2009-03-31)
 • Zgadzam się ze słowami kolegi o niszczeniu przedsiębiorców przez władze miasta, może panowie z Urzędu zamiast PR-owych ruchów naprawdę coś zrobicie i liberalniej spoglądać będziecie na swoich podatników. Demokracja zobowiązuje jesteście naszymi przedstawicielami a mam wrażenie, ze Wy z nami walczycie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przedsiębiorca(2009-03-31)
 • Jednym z zadań zespołu dotyczącego eliminacji skutków kryzysu gospodarczego będzie propozycja podniesienia stawki podatku od nieruchomości o 100%.
 • Co do idei jednego okienka chyba nie ma problemu, że założyłem firmę w ciągu trzech dni. Problem pojawia się gdy firma potrzebuje pomocy ze środków unijnych. Media trąbia wszem i wobec jak to wiele środków unijnych można pozyskać dla firm, powstają stoważyszeniea i inne podmioty powołane do pomocy w pozyskaniu środków, a rzeczywistość? Przyszedłem do takiej instytucji która znajduje się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich i na pytanie o pomoc, panie nie odpowiedziały, że nie mają pieniędzy, tylko "na siłę" chciały, abym porozmawiał. Celem tej"rozmowy" było podpisanie oświadczeniaże moja firma konsultowała się w sprawie środków unijnych. Na odchodne zapytałem po co ta cała szopka, dlaczego miła Pani od razu nie powiedziałaże nie ma kasy i mi nie pomorze, ta oświadczyła"no bo wie Pan za każdą firmę my otrzymujemy wynagrodzenie w euro z pieniędzu unijnych". Pozostawiam bez komentarza. ..
Reklama