UWAGA!

Kto chętny na te działki

 Elbląg, Ten teren ma być sprzedany inwestorowi
Ten teren ma być sprzedany inwestorowi (fot. MS, archiwum portEl.pl)

 Prawie 900 tysięcy złotych netto wynosi cena wywoławcza działek u zbiegu ulic Bożego Ciała, Robotniczej i Stoczniowej, które chce sprzedać miasto. W okolicy mieści się obelisk ku pamięci ofiar Sprawy Elbląskiej, który po sprzedaży działek zostanie przeniesiony w inne miejsce.

Zgodę na sprzedaż trzech działek o łącznej powierzchni ok. pół hektara wyraziła w czerwcu Rada Miejska w Elblągu. We wtorek prezydent ogłosił przetarg w sprawie sprzedaży.
       Działki są przeznaczone pod działalność usługową (m.in. hotelarską, oświatową, rozrywkową, finansową), może jej towarzyszyć działalność gastronomiczna i handlowa. Jak się dowiedzieliśmy, do ratusza zgłosił się wcześniej inwestor zainteresowany tym terenem.
       Przetarg w tej sprawie odbędzie się 5 lutego. Nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działek do końca 2022 roku i zakończenia prac do końca 2024 roku.
       Jeśli do sprzedaży dojdzie, swoje miejsce będzie musiał zmienić obelisk ku czci ofiar Sprawy Elbląskiej. Urzędnicy zapewniali w lipcu, że będzie on przeniesiony na teren miasteczka rowerowego przy rondzie Teatralna – Robotnicza. - Będzie postawiony na zieleńcu, bezpośrednio na wysokości hali, w której doszło do pożaru pod koniec lat 40. Jest to uzgodnione ze środowiskiem kombatanckim. W momencie wybrania inwestora, będziemy ten obelisk przenosić – wyjaśniał radnym w czerwcu Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Geodezji Urzędu Miejskiego.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I bardzo dobrze że ten teren zniknie jako dziki parking tych z GE. Zniszczyli trawniki i rozjezdzili. Warto by ten teren zdobił miasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  Na tak (2017-12-06)
 • Tylko zeby nie postawili tam lidla ani biedronki
 • a co ci przeszkadza lidl z biedronką, nie masz kasy to nie kupuj a do borysa nie musisz mieć blisko.
 • Lepiej zrobić duży parking. Bezpłatny oczywiście.
 • @Eeee - niema bezpłatnych parkingów, są tylko takie gdzie właściciele pojazdów nie płacą za parkowanie. Koszty utrzymania ponoszą wszyscy mieszkańcy miasta, ci zmotoryzowani i ci którzy nigdy nie posiadali i nie posiadają pojazdu. Czy według ciebie jest to sprawiedliwe. Jeśli tak to może płać za utrzymanie portu jachtowego dla prywatnych łodzi na Radomskiej.
 • Z góry mozna przypuszczac kto to kupi? ten co ma kasę i budynki na tych terenach, kościółek, żeby nikt za bardzo nie zbliżył się do ich włości.
 • Dawny cmentarz nieciekawe miejsce.
 • A co z terenem za rzeką ma wyspie spichrzow, tam inwestor potrzebny. Wstyd taki teren stoi odlogiem dla cyrku.
 • nie bardzo rozumiem dlaczego Ratusz tak wolno sprzedaje dzialki. Decyzja Rady w czerwcu, a przetarg dopiero za 8 miesięcy. Mam nadzieję, że niedlugo dowiemy się, jak obiecywał v- ce prezydent Nowak, jak zamierza pomóc panu przezpolewskiemu w rozwiązaniu problemu jego niedokończonej budowli na Starówce.
 • hahahhaa --każda frakcja robi czystki!(czy to kogoś jeszcze dziwi?) Każdy stołek to nie JEDEN głos !!!! Każdy stołek to kilka głosów(rodzina znajomi, "znajomi"-znajomych) To polityka dla zwykłego człeka zrozumiała -, jeśli zada sobie kilka pytań po informacji jaką usłyszał. ! -kto na tym skorzysta? -kto wziął pieniądze? -kto weźmie pieniądze? -kto na tym straci?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  myślącypolak(2017-12-06)
Reklama