UWAGA!

Łatanie chodników

Elbląscy kierowcy, pomimo systematycznie prowadzonych modernizacji, narzekają na dziury w jezdniach i nierówne nawierzchnie ulic. Identyczne, chociaż nie tak mocno nagłaśniane pretensje mają piesi. Aktualnie modernizowany jest chodnik przy ul. Moniuszki.

W Elblągu remonty chodników prowadzone są najczęściej tam, gdzie wcześniej prowadzono na dużą skalę wymiany podziemnych instalacji. Przykładem mogą być odnowione chodniki w rejonie ulicy Żeglarskiej przy osiedlu SM „Sielanka” czy ulicy Metalowców. Kompleksowo natomiast zmodernizowano ciąg pieszy w Alei Odrodzenia.
     Obecnie drogowcy modernizują fragment chodnika przy ul. Moniuszki. Jest to kontynuacja przebudowy rozpoczętej fragmentarycznie w ubiegłym roku, mocno krytykowanej przez elblążan za jej niedokończenie.
     Chodników kwalifikujących się do generalnej przebudowy jest w mieście dużo. Przykładem mogą być ciągi piesze wzdłuż ulicy Kopernika, które powstały w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i na tamte czasy płyty, z jakich je ułożono, były rewelacją. Teraz jednak drobna nieuwaga pieszego może zakończyć się wywrotką, bo korzenie rosnących drzew i wykruszone fragmenty płyt spowodowały powstanie znacznych nierówności.
     Natomiast na pewno nowe chodniki powstaną przy kompleksowo modernizowanych ulicach. Miasto jeszcze w tym roku planuje wybudować nowy ciąg dla pieszych wzdłuż ulicy Łęczyckiej do dolnej bramy cmentarza. Jak można przeczytać na internetowej stronie urzędu, rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie tego zadania. Planowane zakończenie robót to 1 listopada tego roku.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • -rowniez ul. REJA. PRUSA, ASNYKA, OGRODOWA z uwagi na duze ubytki kwalifikuja sie do remontu kapitalnego. a dziur to od zimy nie zalatali, jezdni zamiatarki nie czyszcza, pelno piachu, pasa jezdni nie sprzataja i nie kosza trawnikow, a straz miejska jezdzi szybkimi samochodami i tego nie widza, moze niech sie przesiada na rowery to szybciej zauwaza
 • a co z pięknymi chodnikami przy ul. 12 lutego???
 • a dlaczego właśnie na Moniuszki, bo tam mieszka ważna osoba
 • a dlaczego tam zrobili muldy, przecie to droga kręta. Odpowiedż jak wyżej. Jest wiele niebezpiecznych ulic na których powinny być one a nie są
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawy(2008-08-08)
 • Progi zwalniające (muldy) są po to, aby ułatwić wyjeżdżającym z parkingu pojazdom, włączenie się do ruchu, które to z powodu rosnących tam drzew mają ograniczoną widoczność. Z tego samego powodu progi są m. in. na ulicy Saperów i pewnie niedługo pojawią się też na Komeńskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2008-08-08)
 • Jak kiedyś wspominałem chodniki w Elblągu są w opłakanym stanie. Nie powiem, te przy głównych ulicach miasta są ok. , ale na pozostałych nie da się jeżdzić z dzieckiem w wózku. Chociażby chodnik do BAŻANTARNI, raczej resztki chodnika. Od pętli na marymonckiej jest super, ale aby tam dojechać to czasami trzeba jechać po ulicy i tak wąskiej. Czy nikt tamtedy nie wychodzi na spacery z dziećmi??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  młody_tata(2008-08-08)
 • Popieram przedmówcę, elbląskie chodniki to porażka pełno dziur wózkiem z dzieckiem załadowanym zakupami nie da się jechać, a nie wyobrażam sobie poruszania się wózkiem inwalidzkim bez pomocy, przy przejściach dla pieszych piętnasto centymetrowe krawężniki, do tego kierowcy bez wyobraźni parkujący na całej szerokości chodnika tak że z wózkiem trzeba iść ulicą, schody bez podjazdów, przejścia dwu-etapowe na środku których ledwo mieści się rodzic z wózkiem głębokim, na 12-go lutego na przejściu trzeba prawie że przebiegać na zielonym bo zaraz zniknie a co ma powiedzieć starsza osoba o lasce ?Ulice w elblągu którymi człowiek przejedzie wygodnie bez nerwów czy to wozkiem czy rowerem da się policzyć na palcach jednej ręki, pozostaje miec nadzieję że to się kiedyś zmieni ale jak to mówią, ,nadzieja matką głupich". ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Matka z wózkiem(2008-08-08)
 • Odrodzenia kończy się na Mazurskiej chodnik skończono naWiejskiej co dalej czy tak to już jest kompleksowo
 • Kompleksowo na Odrodzenia!!! Kpina!!! Zrobili po stronie ul. Okulickiego, ale już od strony Nalazków nie. Dla miasta ul. Odrodzenia kończy się przy Wiejskiej, a dalej to już można nogi łamać od wystających kafli i korzeni drzew.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seterwind(2008-08-11)
 • a zobaczcie jakie zasyfiałe chodniki sa na Matejki
 • zapraszam na ulicę Topolową. .. tam nawet chodzić po chodniku nie można, bo wygląda jak sinusoida! a na dodatek pełno dziur!!!
Reklama