UWAGA!

Liderzy zarządzania

Projekty z Olsztyna i Elbląga znalazły się wśród 29 finalistów ogólnopolskiego konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2009.

Komisja konkursowa zebrała się 6 kwietnia w Biurze Związku Miast Polskich w Poznaniu. Oceniała 48 wniosków w kategorii duże miasta, 23 zgłoszenia w kategorii powiaty, 27 w kategorii małe miasta i 14 w kategorii gminy wiejskie – w sumie 112 praktyk.
     Olsztyn został wyróżniony w kategorii duże miasta za „Biblioteki multimedialne jako nowoczesne centra informacji, edukacji i rekreacji”. W tej samej kategorii szczęście uśmiechnęło się do Elbląga, który promował Program Profilaktyki „Odnaleźć się w sobie”.
     Doceniono także powiat elbląski za konkurs „Najatrakcyjniejsza wieś turystyczna powiatu elbląskiego”.
     - Tego typu wyróżnienie działań samorządów lokalnych budzi zawsze nasze zadowolenie i dumę – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Tytuł finalisty jest jednak także dla wyróżnionych miast i powiatu szczególnym wyzwaniem, aby utrzymać wysoką ocenę w latach następnych.
     Przedmiotem oceny były w szczególności: innowacyjność wdrożonego rozwiązania pod kątem doboru celów; skuteczność w podnoszeniu jakości obsługi; efektywność kosztowa; integracja z systemem zarządzania strategicznego jednostką i replikowalność.
     Wizytacje w jednostkach rozpoczną się 20 kwietnia, a zakończą 15 maja. Wybór laureatów konkursu nastąpi 19 maja, a ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 23 czerwca w trakcie konferencji w Warszawie.
     Celem konkursu organizowanego co roku przez Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich i Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych jest wybranie i upowszechnianie dobrych praktyk. Konkurs jest jednym z elementów szerokiego projektu „Budowanie potencjału instytucjonalnego samorządów dla lepszego dostarczania usług publicznych (2007–2011)”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
     Projekty zarówno laureatów, jak i finalistów znajdują się w Bazie Dobrych Praktyk, która jest dostępna na stronie www.jst.org.pl, a także na stronach internetowych wszystkich organizatorów konkursu. Nagrodą dla laureatów konkursu jest wyjazd studyjny do Norwegii.
oprac. A na podst. info Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama