UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński Tak właśnie wygląda to słynne neoliberalne "skapywanie"w praktyce - miodek płynie do kapitalisty zza morza, okruszki zaś "właściciele przenoszą"z Holandii do Polski, iż "właśnie w Elblągu znaleźli podwykonawców", przecież to oczywiste:)To są jednak zwyczajne dzieje w krwiożerczym systemie wyzysku, jakim jest kapitalizm. Mnie natomiast na tę okoliczność bardziej od żądz i kaprysów wyspiarskich oligarchów interesuje, kiedy jakiś lokalny potentat sprawi sobie taką łódkę w ramach utylizowania kasy pozyskanej z Tarczy Antykryzysowej, bo przecież coś z tymi miliardami trzeba zrobić, a nie że tylko na marnację idą:)#UnternehmenUndPolitik, #TransferySpołeczne, #podatki Hashtagi: #lobbying, #TaxTheRich, #PodatekProgresywny
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    40
    RobertKoliński(2020-12-08)
  • @RobertKoliński - Panie Robercie najwyższa pora rozpocząć działalność i płacić swoim pracownikom po minimum 10.000 zł aby to Pan był tym kapitalistą
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    2
    do dzieła(2020-12-08)
  • @do dzieła - Pan to brzmi dumnie, to jest kawałek zwykłego komunistycznego głąba bez przyszłości. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    2
    chicomarx(2020-12-08)
  • @RobertKoliński - To co wg ciebie, jeżeli otworzę firmę produkcyjną lub usługową, zatrudnię ludzi którzy dobrowolnie przyjdą do mnie do pracy, to jest coś złego? Jeżeli będę zarabiał na ich pracy, pobuduję dom, kupię merca czy innego rolsa to jest coś złego? Bo mam trochę więcej pod kiepełą to jest coś złego?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    1
    LeszekK.(2020-12-08)
  • @RobertKoliński - Sprawa jest prosta. Kto ma jakiś pomysł na biznes czy umiejętności i ciężko pracuje, to ma prawo być bogatym, jeśli osiągnął to dzięki swojej pracy i pomysłowości, to jego sprawa na co wydaje pieniądze i nic nikomu do tego.
  • RobertKoliński @LeszekK. - W żadnym wypadku. Chodzi tylko o to, że ludzie przyjdą, bo jeść jednak muszą. Taka to dobrowolność; I teraz - trzeba tym ludziom uczciwie i zgodnie z prawem zapłacić, w ramach umowy o pracę etatową (!), działalnością swoją co najmniej nie szkodzić innym i nie niszczyć środowiska, płacić sumiennie PROGRESYWNE podatki, a będzie można uznać, że taki kapitalista "ma coś pod kiepełą":) Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #TaxTheRich, #podatki
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    11
    RobertKoliński(2020-12-08)
  • @RobertKoliński - Progresywne podatki to oszustwo, sprawiedliwość to taki sam % dla każdego. Niby dlaczego ktoś kto więcej pracował, albo się postarał o lepszą pracę ma płacić większe podatki.
  • @RobertKoliński - Żałosny lewacki bełkot.
  • @RobertKoliński - "uczciwie i zgodnie z prawem zapłacić, w ramach umowy o pracę"- to znaczy ile ??? Tyle co on zarząda (100000 zł)czy tyle co ja zaoferuję a on to przyjmie. Kapitalista, czy tam pracodawca nie jest organizacją charytatywną. Ja w pomoc ludziom mogę się zaangażować ale to moja prywatna sprawa. Ja ustalam warunki których wielkość koreluje z panującymi obecnie warunkami.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    LeszekK.(2020-12-08)
  • RobertKoliński @LeszekK. - Oj, rozpieściły was te styropiany różnymi zwolnieniami, dopłatami, ulgami i cudami przez 31 lat i w d***ach się poprzewracało co poniektórym wyzyskiwaczom, jak mawiał pisarz Sofronow; polecam lekturę Kodeksu Pracy, tam jest wiele interesujących zagadnień z omawianej tematyki:)A skoro to "moja prywatna sprawa", to ja prywatnie, ale w interesie społecznym uważam, że na zwykłe prywaciarstwo i egoizm nie należy łożyć pieniędzy publicznych, zatem ŻĄDAM ZWROTU wszystkich nienależnie pobranych zapomóg i zasiłków państwowych zutylizowanych przez kapitalistycznych roszczeniowców w ramach programu Tarcza Antykryzysowa i pokrewnych! A co:)A to już ponad 150 mld złotych, chciałbym zauważyć:)#socjalizm Hashtagi: #TakaSytuacja, #roszczeniowcy, #TaxTheRich
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    10
    RobertKoliński(2020-12-08)
  • @RobertKoliński - Towarzyszu Koliński. W waszej pełnej radości epoce socjalizmu nikt nic nie musiał. Za to był przymus pracy i wasi towarzysze z MO rygorystycznie sprawdzali zatrudnienie przy każdej kontroli dokumentów. Zmienił to dopiero powiew socjalistycznej formy kapitalizmu która przyszła z tow. Gierkiem. Dziś za to w epoce zgniłego i znienawidzonego przez was kapitalizmu rzeczywiście nikt nic nie musi a na dodatek opiekuńcze państwo zapewni mu egzystencje.
  • @LeszekK. - Bzdury opowiadasz. Nie ma na świecie pracodawcy który chce płacić więcej niż musi zapłacić. A zwłaszcza w krajach takich jak nasz na początku drogi rozwoju gospodarczego gdzie znakomita większość pracodawców myśli tylko o postawieniu nowego domu i leasingowanym nowym BMW czy AUDI choć jeszcze 10 lat wcześniej chodził w dziurawych gaciach i do dziś robi błędy ortograficzne. A potem mamy sytuację że kryzys rozkłada firmę bo pracodawca zapomniał o zabezpieczeniu firmy na czas kryzysowych sytuacji i czeka na TARCZĘ.
  • @RobertKoliński - Przecież możesz Pan sam bez Holendrów produkować super jachty na cały świat. Ale wolisz obrzydzać życie tym co cokolwiek robią. To dlatego, że mieszkają tu ludzie Twojego pokroju, Elbląg staje się zapomnianą wioską.
  • @do dzieła - A. ci myślałeś, ze jak otworzysz firmę to zatrudnisz ludzi za czapkę gruszek? Czy uważasz ze 10 tys brutto to dużo dla pracownika który generuje zyski kilkudziesięciu tysięcy złych miesięcznie? Każdy pracodawca chciałby w ciągu krótkiego czasu zarobić na piękny dom, właśnie tego merca i wiele innych atrakcji. Dla dobrego pracownika 10 tys. to normalne wynagrodzenie. Niestety musza się dzielić 70 do 30 a nie odwrotnie aby zostawaliby im jak najwiecej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Ekonom(2020-12-12)
Reklama