UWAGA!

Maj na granicy: więcej Rosjan

 
Elbląg, Maj na granicy: więcej Rosjan
(fot. nadesłane)

 Ruch na polsko-rosyjskiej granicy rośnie, mimo napiętej sytuacji politycznej na arenie międzynarodowej i zakazu importu mięsa do Rosji. W maju granicę w Gronowie i Grzechotkach przekroczyło ponad 188 tysięcy Rosjan. To o ponad 30 tysięcy więcej niż w kwietniu i 8 tysięcy więcej niż w maju ubiegłego roku.

W ostatnim czasie widać wyraźnie, że na parkingach przed elbląskimi sklepami jest mniej samochodów z kaliningradzkimi rejestracjami. Ze statystyk Straży Granicznej, która na bieżąco monitoruje ruch na wszystkich przejściach granicznych, wynika jednak, że Rosjan do Polski przyjeżdża coraz więcej. Czy to znaczy, że omijają Elbląg, wybierając np. Gdańsk? Tylko w maju granicę w Grzechotkach i Gronowie przekroczyło 188 tysięcy Rosjan, to osiem tysięcy więcej niż przed rokiem i 30 tysięcy więcej niż w kwietniu. Mieszkańców obwodu kaliningradzkiego nie zniechęca zakaz wwożenia do obwodu polskich produktów mięsnych, nadal mogą u nas kupić o wiele tańsze owoce, nabiał, skorzystać z tańszych usług i po prostu spędzić wolny czas.
       Co ciekawe, ruch polskich kierowców jest na podobnym poziomie jak w kwietniu. Granicę w Grzechotkach i Mamonowie, głównie po to by kupić paliwo, przekroczyło w maju 134 tys. Polaków. To o ponad 26 tysięcy więcej niż przed rokiem. Kierowcom sprzyja niski kurs rubla, dzięki któremu mogą paliwo po atrakcyjnej cenie, nawet za 2,50 zł za litr. Ruch nie maleje, mimo wprowadzenia przez polskie służby celne ograniczeń w przewozie paliwa do 10 razy w miesiącu przez jednego kierowcę.
       W sumie ze wszystkim przejść granicznych z obwodem kaliningradzkim w naszym województwie skorzystało w maju 560 tys. podróżnych, w tym 273 tys. Rosjan. To o 19 procent więcej niż przed rokiem.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama