UWAGA!

Mazowsze nad Pregołą

Już po raz drugi w Kaliningradzie odbyła się prezentacja osiągnięć firm z Mazowsza. Imprezę pod nazwą "Mazowiecki Piknik" zorganizowano pod patronatem Konsula Generalnego RP Jarosława Czubińskiego.

Na terenie polskiego Konsulatu Generalnego przy Alei Kasztanowej stoiska z ofertami przygotowały firmy działające na terenie województwa mazowieckiego, poszukujące na terenie rosyjskiej enklawy nad Bałtykiem nie tylko rynków zbytu, ale przede wszystkim poważnych partnerów handlowych i gospodarczych. Polskie firmy oferowały produkty i usługi związane z budownictwem, energetyką, przemysłem spożywczym - w tym przetwórstwem mięsa oraz rolnictwem. Były też przedsiębiorstwa proponujące odzież damską oraz obuwie.
     W tym roku z ofertą w ramach pikniku wystąpiło 18 mazowieckich firm. Niektóre gościły tutaj po raz pierwszy. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja "Mazowieckiego Pikniku" zaowocowała podpisaniem siedmiu poważnych kontraktów. W tym roku wszyscy liczą na więcej. Przedsiębiorcy z Mazowsza chętnie tutaj przyjeżdżają, ponieważ widzą konkretną i realną szansę na zwiększenie swojej produkcji i sprzedaży.
     Konsul Jarosław Czubiński w przedsięwzięciu dostrzega same plusy. Zaproponował m.in. władzom obwodu kaliningradzkiego organizowanie podobnych imprez na terenie Polski z udziałem rosyjskich przedsiębiorców.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No proszę, Mazowsze moze... A my, najbliźsi sąsiedzi ???? Brak Wam Panowie na stołkach pomysłu czy ochoty ??? Byle pensyjka przez kadencję wpływała na konto, a o resztę niech się martwi nastepna ekipa (to nie my, to kolega...). Pozdrawiam, życzę dobrego samopoczucia . LE
Reklama