UWAGA!

Miasto będzie sprzedawać węgiel mieszkańcom

 Elbląg, Miasto będzie sprzedawać węgiel mieszkańcom
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Samorząd elbląski zajmie się dystrybucją węgla dla gospodarstw domowych po preferencyjnych cenach. Władze miasta zgłosiły wniosek w tej sprawie do właściwego ministra.

Przepisy ustawy o dystrybucji węgla przez samorządy wraz z odpowiednimi rozporządzeniami weszły w życie 3 listopada. Zgodnie z nimi gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę. Cena nie uwzględnia kosztów transportu. Następnie gmina będzie sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

- Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. Trzeba będzie złożyć w swojej gminie wniosek o preferencyjny zakup węgla. Jeśli natomiast sprzedaż będzie prowadzić gmina sąsiednia lub podmiot prywatny, węgiel będzie można kupić po przedstawieniu zaświadczenia wystawianego przez wójta, burmistrza lub prezydenta o tym, że otrzymało się dodatek węglowy – informuje strona internetowa samorzad.pap.pl - Zgodnie z przygotowanym przez resort aktywów państwowych rozporządzeniem ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r.

Elbląski samorząd zgłosił się do rządowego programu w miniony piątek, co odbywa się przez stronę internetową cieplo.gov.pl Władze miasta zapowiedziały, że w tym tygodniu poinformują o zasadach, terminach i miejscach dystrybucji węgla na mieszkańców.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama