UWAGA!

Miasto stawia na zawodowców

 Elbląg, W CKP istnieje aż 25 pracowni, mają powstać w sumie cztery nowe
W CKP istnieje aż 25 pracowni, mają powstać w sumie cztery nowe (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Ponad 3,2 mln złotych będzie kosztował kolejny etap rozbudowy Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Prezydent złożył właśnie wniosek o unijne dofinansowanie inwestycji.

Samorząd chce na tę inwestycję pozyskać prawie 2,7 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia – Mazury. - Projekt jest kontynuacją rozbudowy infrastruktury Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Przypomnę, że w listopadzie ubiegłego roku złożyliśmy  projekt dotyczący I etapu, który obejmował rozbudowę CKP o pracownie:  odlewniczą z kuźnią i energii odnawialnej. Otrzymaliśmy prawie 3 mln złotych dofinansowania na ten cel. Obecnie  trwają procedury przetargowe na wykonawcę robót budowlanych. II etap rozbudowy CKP natomiast obejmuje budowę oraz wyposażenie w nowoczesne narzędzia dydaktyczne pracowni stolarsko-ciesielskiej i budowlanej - podkreśla Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Projekt ma wspierać przede wszystkim szkoły zawodowe kształcące na wymienionych wyżej kierunkach, czyli Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespół Szkół Technicznych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego nr 1 (uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w CKP uczą się zawodu tapicera), Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych oraz osoby dorosłe realizujące w CKP kwalifikacyjne kursy zawodowe.
       W pracowni stolarsko-ciesielskiej uczyć się będą przyszli stolarze, cieśle, technicy technologii drewna i tapicerzy. W budowlanej odbywać się będą zajęcia praktycznej nauki zawodu: technik robót wykończeniowych w budownictwie, dekarz, betoniarz-zbrojarz, murarz-tynkarz, monter konstrukcji budowlanych, technik budownictwa, monter sieci i instalacji sanitarnych, technik inżynierii sanitarnej, technik budowy dróg. Będzie się też tu odbywać część praktycznej nauki zawodu dla kierunków: technik energetyk, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
       Projekt jest kolejnym elementem tworzonego, ponadpowiatowego Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, którego celem jest stworzenie lepszych warunków kształcenia zawodowego i dostosowywanie kierunków kształcenia zawodowego do realnych potrzeb lokalnych pracodawców.
      
      
oprac. red. na podst. informacji UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobrze, że w Anglii i Niemczech będą mieli wyszkolonych, tanich Polaków. Oby tak dalej.
 • Pośrednicy pracy już na nich czekają, by wysłać ich zagranicę.
 • Może wyjadą, a może zostaną i założą małe firmy. Po co ten cynizm, nazywany realizmem ? Czy naprawdę nie można spojrzeć na taką inicjatywę z życzliwością i nadzieją ?
 • Powiem tak, wolę robić w Polsce za np. 3 tys. zł miesięcznie i żyć skromnie, niż robić za np. 6,5 tys. zł u Niemca czy Angola i być u niego takim czymś jak cygan w Polsce, czymś gorszym. Jeśli wyjadę kiedyś na stałe zagranicę to tylko biorę pod uwagę USA, Kanadę i Australię. Czyli kraje, które od początku wyrosły na emigracji. Europę zachodnią mam gdzieś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  KKKKK1(2017-08-04)
 • Oni mają swoich inżynierów z Afryki, więc Polakom każą się pakować.
 • bardzo trafna inicjatywa-popieram, duzo juz mamy magistrow stojacych za kasa w biedronce, stacjach paliw, czy zabce (bez obrazy dla ludzi po studiach)
 • bo kończą studia bo taki fejm jest, że niby to prestiż a wcale ich to nie interesuje. Chodza, prześlizgują się, wykują na pamięc dane nic nie rozumiejąc i zdają i potem mają MGR :-O stojąc na kasie ale to dobrze bo przynajmniej mamy wyedukowaną i grzeczną (oby!) obsługą w marketach haha p. s. pełno obcojkrajowców więc MGR pol szkołach jezykowych w marketach jak najbardziej przyjmą oraz po marektingu, zarzadzaniu etc. :) kasa kasa na kasie;)
 • studia to nie problem zdać, to nie kwestia intelektu a motywacji - chodze i zdaję bo wykuję na pamięć. Co z tego że mają mgr - zawód wyższy ale nie umieją przełożyć go na rzeczywistość, bo nic nie umieją, i bez pasji, doświadczenia. lipa. wykształcenie nie świadczy o inteligencji ale niestety papier się liczy i uprawnienia a nie doświadczenie ale mentalnie nie są oni przygotowani do pracy w pewnych zawodach, bo to trzeba czuć. Mam takich w pracy, co z tego że ma pełno uprawnień, zaswiadczeń i podyplomowych jak osobiście nie nadaje się do pracy bo nic nie umie. Zero talentu.
 • @korba - Jak to CKP skoro Już go nie ma. Przecież CKP zostało włączone w skład CKZiU, o ile dobrze pamiętam
 • Trzeba było rozwalić zawodówki, żeby teraz odbudowywać a zresztą Tusk widział w Polakach hydraulików w Paryżu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  słonina(2017-08-05)
Reklama