UWAGA!

Milion na targowisko

 Elbląg, (wizualizacja Euro Projekt Grzegorz Latecki)
(wizualizacja Euro Projekt Grzegorz Latecki)

Elbląg dostanie milion złotych z... Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pieniądze są przeznaczone na modernizację targowiska przy ul. Płk. Dąbka. Obecnie trwa postępowanie przetargowe w sprawie wyłonienia wykonawcy, ale prawdopodobnie zostanie ono unieważnione.

Miasto na pierwszy etap modernizacji targowiska chce przeznaczyć 1,7 mln złotych. Za te pieniądze ma być zbudowanych 12 nowych pawilonów handlowych, zadaszone wiaty z setką miejsc do handlu, nowe chodniki i jezdnia, a także oświetlenie.
       Milion złotych na tę inwestycję Elbląg pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzisiaj prezydent Witold Wróblewski podpisał z marszałkiem województwa umowę na dofinansowanie tego projektu.
       - Bardzo się cieszę, że kolejny nasz projekt otrzymał dofinansowanie. To ważna i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Dzięki unijnym środkom będziemy mogli przebudować miejskie targowisko, uporządkować ten teren i doprowadzić do europejskich standardów– podkreśla Witold Wróblewski.

  Elbląg, Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisano dzisiaj w Olsztynie
Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisano dzisiaj w Olsztynie (fot. Urząd Marszałkowski)


       Elbląg jest jednym z dziewięciu samorządów do 200 tysięcy mieszkańców, które otrzymają unijne wsparcie z tego programu na inwestycje w targowiska.
       Przypomnijmy, że w ratuszu trwa postępowanie przetargowe dotyczące realizacji tej inwestycji. Ofertę przesłała tylko jedna firma i była ona wyższa od szacunków urzędników o prawie milion złotych. A to oznacza, że przetarg na modernizację targowiska będzie prawdopodobnie unieważniony i rozpisany jeszcze raz.
      
      
      

red. na podst. inf. nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama