UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mleko do kontroli

Inspekcja Handlowa w Elblągu badała jakość mleka i przetworów mlecznych. Wśród oferowanych do sprzedaży przetworów mlecznych nie stwierdzono przeterminowanych produktów, jednak jakość kilku partii produktów zakwestionowano.

Skontrolowano 38 partii produktów mleczarskich, z czego zakwestionowano cztery partie produktów. Pod względem jakości zbadano osiem partii przetworów mlecznych, z czego zakwestionowano cztery partie, stwierdzając, że:
     - twaróg półtłusty posiadał wady organoleptyczne (barwa niejednolita oraz widoczne złogi tłuszczu na powierzchni),
     - ser żółty kl. I tłusty posiadał wyższą zawartość wody oraz niższą zawartość tłuszczu w suchej masie (było: 38,6%, 38,5% deklarowana 40%),
     - twaróg półtłusty kl. I a posiadał wady organoleptyczne (smak lekko nieczysty, lekko gorzki),
     - jogurt brzoskwiniowy posiadał wady organoleptyczne (smak kwaśny, cierpki).
     Wśród oferowanych do sprzedaży przetworów mlecznych nie stwierdzono przeterminowanych produktów, a warunki przechowywania produktów mleczarskich we wszystkich skontrolowanych placówkach były zgodne z zaleceniami producentów. Sposób składowania produktów zabezpieczał przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem opakowań.
     Sprawdzone placówki detaliczne zadbały o oznakowanie swoich produktów za pomocą wywieszek cenowych. Towary paczkowane oznaczone były cenami jednostkowymi odnoszącymi się do 1 kg lub 1 l, a te towary paczkowane, których cena przekraczała 5 zł, oznaczone były cenami bezpośrednimi.
     
     Źródło: Inspekcja Handlowa w Elblągu
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama