UWAGA!

Most na Babicy

Sezon inwestycji drogowych w pełni, także w obrębie naszego miasta. Elblążanie odczuwają to poprzez zmiany w ruchu drogowym na ulicach, gdzie prowadzone są takie roboty. Toteż niewielu elblążan posiada wiedzę o rozpoczętej na dużą skalę budowie drogi na Modrzewinę. Nad rzeką Babicą powstaje nowy most.

Pierwszym etapem budowanej drogi na Modrzewinę są prowadzone roboty na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka, Ogólnej i Alei Odrodzenia. To skrzyżowanie docelowo będzie czterowlotowe, a każda z dwóch jezdni będzie miała dwa pasy ruchu. Droga na Modrzewinę, czyli przedłużenie ul. Płk. Dąbka będzie identyczna, włącznie z budowanym mostem na Babicy. Ten nowy most wznoszony jest z zastosowaniem nowoczesnych technologii przy palowaniu miejsc pod filary mostowe. Na budowie pracują nieznane wcześniej w Elblągu maszyny i specjalistyczne urządzenia.
     W roku przyszłym budowa mostu będzie zakończona, a wtedy przedłużona zostanie jedna nitka drogi na obszar Modrzewiny Południe. Ta komunikacyjna arteria dojdzie do rejonu, w którym przewidywane są parki technologiczne z nowymi miejscami pracy dla elblążan. Nowa droga doprowadzona zostanie do rejonu Modrzewiny Północ, gdzie są tereny przewidziane pod budownictwo mieszkaniowe.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a moim zdaniem do terenów przewidzianych pod zabudowę trzeba doprowadzić drogę czteropasmową i pobudować most odpowiednio wysoki, który umozliwi grekom prowadzić handel wymienny, aczkolwiek grecy oferowali chyba oliwki, które po drodze zgniły
 • Nie ma, co. Bogate miasto – ten most zatrzyma w Elblągu tych, co jeszcze nie wyjechali za pracą. Następna inwestycja dająca kiedyś kiedyś kiedyś miejsca pracy.Tylko, po co? Jak w tym tępię będziemy wyjeżdżać z Elbląga. To za kilka lat będzie trzeba sprowadzać pracowników. I ci, co zostaną będą jeździć tramwajami za 5 milionów sztuka. Po cichym prowincjonalnym pogrążonym w marazmie mieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszce w elblągu(2006-07-05)
 • Chyba zmarnowane pieniądze- obawiam się, że może to być na długie lata droga donikąd, podobnie jak niektóre inwestycje , np. most wiszący w Gdańsku.
 • Ale tendencyjny artykuł wpisujący się w kampanię wyborcza Słoniny :-( vide "maszyny, których Elbalg jeszcze nie widział" Żenada.
 • Polecam wszystkim wycieczke piesza na palc budowy tego mostu (sugeruję wdrapać się na tą skarpe przy pętli tramwajowej)!:) Gwarantuję zaskakujący widok!:) Konkretnie widać w dole strumyczek o szerokości 20-30 cm cwany rzeka Babicą i teren budowy przygotowany do wzniesienia chyba 200 metrowego mostu chyba co najmniej takiej wielkości jak ten najnowszy na Trasie UE nad rz. Elbląg!:)
 • to w koncu przedluzenie dabka to bedzie droga po 2 pasy na kazdym kierunku czy po 1dnym pasie?
 • most bedzie przypominal ten siekierkowski na wisla czy ten z gdanska na stogi. Troche parodia bo rzeczka mala, glownie tu chdozi o jar ktory jest bardzo gleboki stad tak wielki most
 • No wlasnie,ktos madry stwierdzil,ze most jest dla calego jaru strumyka zwanego Babicą,ktory przy wiosennych roztopach moze stac sie rwacym,gorskim potokiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  alfik45(2006-07-05)
 • A olsztynkowo sie z Was malkontentow smieje i robi swoje - obwodnice - inwestycje - a Wy sie klocicie.
 • co tu tylu malutkich ludzików-malkontencików dzisiaj się wypowiada?
 • Jedna gazeta, jedna kablówk i jedno radio i wszyscy uzależnieni od ogłoszeń Urzędu Miejskiego, nic więc dziwnego, że wbrew fakto promują to nasze Słońce Wysoczyzny, bo ich byt zależy od Niego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2006-07-06)
 • zajmijcie sie lepiej centrum miasta - przeceiz to jest nasza wizytowka a wyglada jak prowincojalna wies
Reklama