UWAGA!

Myślenie pomysłami

W Krynicy Morskiej na Mierzei Wiślanej rozpoczęła się konferencja, która doprowadzić ma do wypracowania pomysłów na to, aby Żuławy stały się turystyczną perłą.

Tu już drugie spotkanie naukowców i praktyków - operatorów turystycznych i samorządowców. Pierwsze odbyło się w Elblągu w miniony piątek. Dziś mowa będzie o promocyjnej działalności gmin m.in. w Internecie, o współpracy samorządu z mediami, organizacyjnych i prawnych możliwościach rozwoju turystyki w regionie elbląskim, ale także o tym, co może być turystycznym produktem Żuław.
     Dr Janusz Hochleitner ze Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego podkreśla, że oba seminaria to próba nowego spojrzenia na problem.
     - Gdy się mówi o Żuławach, najczęściej się zaczyna od finansów – wyjaśnia dr Hochleitner. - My natomiast chcemy mówić głównie o atrakcjach Żuław, bo uważamy, że jeśli mamy dobry pomysł, to na jego realizację znajdą się pieniądze.
     Połączona z dyskusją kilkudziesięciu uczestników konferencja zakończy się wieczorem. Współorganizatorem konferencji na temat turystycznej promocji największej polskiej depresji jest - obok Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego - Polska Agencja Rozwoju Turystyki.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A dlaczego swoich zlotych mysli jeszcze nie wpisali multieksperci rwel i aborygen? Prosimy i czekamy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aborygenom i rwelom mowimy NIE(2004-05-26)
 • Takowe posiadamy - o czym wiadomo wszem i wobec. Jednakże trudno dyskutować ze ścianą i to do tego szczekającą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2004-05-26)
 • Władze samorządowe z terenów Stegna , Krynica Morska oraz Piaski wogóle nie podejmują żądnych działań aby ściągnąć inwestorów czy pozyskać środki unijne na ciekawe projekty inwestycyjne . Naturalne walory turystyczne tych terenów i obszarów nie są wystarczająco atrakcyjne , jeżeli nie stworzy się odpowiedniej bazy rekreacyjno - rozrywkowej , która funkcjonowałaby cały rok kalendarzowy . Województwo pomorskie to nie tylko Trójmiasto ale także inne ciekawe miejsca tego regionu , które stanowiłby ważny element stymulujący rozwój sektorów usługowych , turystycznych i produkcyjnych .Apeluję do Wojewody i Marszałka woj. pomorskiego o poważne zainteresowanie się tymi zaniedbałymi rejonami nadmorskimi .
 • Władze samorzadowe Stegny czynią jednak działania w celu przyciągnięcia inwestorów. Gorszym problemem na całej Mierzei są jednak w większości beznadziejni radni, którzy nie potrafią spojrzeć poza czubek własnego nosa, a przyciągnięcie inwestorów traktują często w katagoriach zagrożenia dla swoich wynajmowanych w sezonie pokoików. To mentalność bardzo trudna do zmiany. Ot, taki naturalny opór materii...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żuławiak(2004-05-27)
Reklama