UWAGA!

Nadzwyczajna sesja. Dzisiaj o cieple!

Dzisiaj na godz. 13 zwołana została nagle nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Ma się odbyć zdalnie i dotyczyć zaopiniowania przez radnych umowy na dostawy ciepła między EPEC a Energą Kogeneracja. Jak się dowiedzieliśmy, obie strony doszły do porozumienia w tej sprawie. Zobacz transmisję na żywo.

Nadzwyczajna sesja została zwołana na godz. 13, godzinę wcześniej ma się odbyć posiedzenie komisji gospodarki miasta na temat umowy między EPEC a Energą Kogeneracja. Skąd ten pośpiech? Próbujemy to ustalić.

O negocjacjach między EPEC a EKO w sprawie dostaw ciepła dla miasta piszemy od miesięcy. Obie strony nie mogły dojść do porozumienia, zarzucając sobie czasami złą wolę w negocjacjach. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, umowa między obiema firmami została wreszcie zaakceptowana. Na jakich warunkach? Tego powinniśmy się dowiedzieć podczas posiedzenia komisji gospodarki zaplanowanego na godz. 12. Ma być transmitowane na koncie Miasta Elbląg na YouTube, podobnie jak nadzwyczajna sesja. 

Umowa zakłada współpracę EPEC (istniejąca elektrociepłownia oraz nowe źródło kogeneracyjne o łącznej mocy do 40 MW) oraz EKO (źródło kogeneracyjne biomasowe o mocy ok 42 MW, układ kogeneracyjny opalany gazem ziemnym, kotłownia rezerwowo - szczytowa o mocy 114 MW).

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Będzie, będzie zabawa, będzie się dzialo, do północy to za mało, będzie gorąc, żar czy piekiełko, ?
 • Ciekawe czy zaproszono dwóch stałych adwersarzy pana Klima i pana Piśkiewicza? Ta dwójka gdyby się połączyła to i chyba dała by radę z ciepłem w mieście?
 • Zamiast Polska inwestować w energię atomową i sprzedawać prąd po niskich cenach, żeby każdy mógł ogrzewać się prądem jak to jest w np Norwegii to my dalej wymyślamy jakieś beznadziejne metody grzewcze, które są krótkotrwałe i drogie.
 • Przecież to już jakaś paranoja w tym zarządzaniu miastem ?? Wszystko w jakimś szaleństwie i pospiechu. A w takim przypadku wątpliwe, aby było dobrze przeanalizowane i mądrze decyzje podjęte. Co mogą zaopiniować Radni, skoro z dwie osoby mają wiedzę o ciepłownictwie ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  3
  pampi-ZAWADA(2020-06-05)
 • To jest szał, dziki szał
 • Paranoja. Kabaretu elbląskiego ciąg dalszy. Jeżeli radni podejmą w tym trybie tak ważną uchwałę, to tylko potwierdzą, że nie zasługują ani na szacunek, ani na poważne traktowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  mieszkaniecelbląga(2020-06-05)
 • A czy ktoś z radnych widział tą umowę?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Pytam(2020-06-05)
 • Rada klepnie umowę i będzie: Ale to radni podjęli decyzję, to oni zadecydowali, że nie będzie własnego źródła ciepła, to przez nich będą podwyżki. I będzie to prawda, nieporadni. Do boku najwierniejsi z wiernych, Koalicjo Obywatelska. Pokażcie jeszcze raz, kim jest dla was obywatel i elblążanin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  1
  mieszkaniecelbląga(2020-06-05)
 • Najgorsze, ze to juz nawet nie ekscytuje, to po prostu bawi i rozśmiesza tylko mieszkańców w tym wszystkim żal
 • Jak radni mogą dać sobą tak poniewierać. Dziecko by zrozumiało, że chodzi o to, abyśmy nie wyrazili swojego zdania, jaka władza, takie działanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  Basta(2020-06-05)
 • @Gosc6668 - Przy naszych fachowcach to byśmy mieli bombę atomową nie elektrownię
 • od dzisiaj rewelacja, Pan Prezydent dotrzyma 50% programu wyborczego, dobre i to. Ciepłowni nie zbudował i za niegospodarność z ILF-em ktoś odpowie, ale ciepło od dzisiaj wynegocjowane jest niżej o 20%. To na pewno była ciężka praca. Od dzisiaj powinniśmy płacić jakieś 70-75 zł/GJ, i ta stawka z pewnością będzie przytoczona, bo przecież nie nabierzemy się na jakieś algorytmy czy URE. P. Czyżyk Pan ładnie ubierze słowa, proszę podziękować P. Prezydentowi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  Wdzięczny odbiorca(2020-06-05)
Reklama