UWAGA!

Niebezpieczne koraliki

W związku z informacją o zastosowaniu niebezpiecznego związku - butanediolu w produkcji koralików Bindeez, które trafiły na polski rynek, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Olsztynie kontrolują sklepy z zabawkami na terenie Warmii i Mazur. W dwóch znaleźli niebezpieczny towar.

Inspektorzy sprawdzają sklepy od 12 listopada. Dotychczas wzięli pod lupę 20 placówek, w tym zwłaszcza te wiodące w handlu zabawkami na terenie województwa.
     - W ofercie handlowej dwóch placówek znaleziono niebezpieczne koraliki – informuje Ryszard Kowalski z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej (WIIH) w Olsztynie. - W jednej, zlokalizowanej w Lidzbarku Warmińskim, koraliki zostały wycofane przez właściciela sklepu zaraz po zapoznaniu go z informacją o możliwości negatywnego oddziaływania na ludzki organizm. W drugiej placówce, w Olsztynie, rozpoczęto kontrolę.
     - Z kolei w dwóch innych placówkach stwierdzono, że koraliki jeszcze przed wizytą inspektorów zostały wycofane z obrotu – było to w sklepie sieci E. Leclerc w Elblągu, gdzie ponadto wywieszono informację dla klienta z prośbą o zwrot koralików do sklepu, a także w jednym ze sklepów w Giżycku – dodaje inspektor.
     Mając na względzie bezpieczeństwo konsumentów, działania Inspekcji będą kontynuowane, niezależnie od prowadzonych działań przez importera, czyli firmę COBI.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama