UWAGA!

Nowa era Szpitala Miejskiego

 
Elbląg, Wizualizacja nowego bloku operacyjnego
Wizualizacja nowego bloku operacyjnego (fot. Szpital Miejski)

W Szpitalu Miejskim powstanie nowy blok operacyjny, zmodernizowanych zostanie 10 oddziałów. Inwestycja będzie kosztować 40 mln złotych, z czego 33 miliony to środki unijne. Dzisiaj w ratuszu umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali marszałek województwa, prezydent Elbląga i dyrektor szpitala.

- To jest święto elblążan i Elbląga. Inwestycja na 40 mln złotych to największy projekt, jaki dofinansowaliśmy w służbie zdrowia w obecnej perspektywie finansowej. Oczywiście te pieniądze nie wzięły się znikąd. To efekt przyjętej wcześniej strategii związanej z łączeniem szpitali, spełnienia wszystkich wymogów i bardzo dobrego wniosku. Teraz zacznie się nowa era tego szpitala i zabezpieczenia medycznego dla mieszkańców Elbląga i całego regionu - mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, podpisując dzisiaj w Elblągu umowę.
       - Połączenie szpitali (Szpital Miejski Świętego Jana Pawła II powstał z połączenia placówek przy ul. Komeńskiego i Żeromskiego – red.) zaowocowało wyższym stopniem referencyjności nowej placówki, co umożliwiło sięgnięcie po unijne środki. Wnioskodawcą w konkursie był szpital, miasto zabezpiecza wkład własny (7 mln złotych – red.). Inwestycja powinna się zakończyć w 2020 roku, zyskamy szpital o dobrych standardach, dobrze wyposażony, by mógł zapewniać usługi medyczne na właściwym poziomie – dodał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.  

  Elbląg, Mirosław Gorbaczewski i Gustaw Marek Brzezin
Mirosław Gorbaczewski i Gustaw Marek Brzezin (fot. Michał Skroboszewski)


       Za 40 milionów złotych przy ul. Komeńskiego powstanie nowy blok operacyjny z pięcioma salami, centralną sterylizatornią. Modernizacja czeka oddział chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, oddział położniczo-ginekologiczny z pododdziałem neonatologicznym, otolaryngologiczny, pediatryczny, chirurgii urazowo-ortopedycznej (z pododdziałem chirurgii ręki), oddział okulistyczny, rehabilitacyjny i rehabilitacji kardiologicznej. Nowy blok operacyjny zostanie połączony z głównym budynkiem szpitala trzypoziomowym łącznikiem z dwiema windami.
       - Mamy już wybranego inżyniera kontraktu, który przygotowuje specyfikację przetargową. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku. Zaczniemy je od oddziału rehabilitacji. Po modernizacji jednego oddziału, będziemy zaczynać następny, by pacjenci jak najmniej to odczuli – mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego. - Dzięki tej inwestycji podwyższymy standard obsługi pacjentów, komfort przebywania w szpitalu i poziom bezpieczeństwa.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama