UWAGA!

Nowa Łęczycka z nowymi mieszkaniami

 Elbląg, Nowe osiedle ma powstać naprzeciwko budowanej własnie ul. Wschodniej
Nowe osiedle ma powstać naprzeciwko budowanej własnie ul. Wschodniej (fot. Mikołaj Sobczak)

Spółka z Gdyni otrzymała od prezydenta Elbląga pozwolenie na budowę osiedla przy ul. Łęczyckiej. Na razie powstaną tu trzy budynki, docelowo ma być ich sześć.

Inwestorem jest spółka Nowa Łęczycka z Gdyni, założona w kwietniu ubiegłego roku. Jest właścicielem działek o łącznej powierzchni ponad dwóch hektarów, położonych przy ul. Łęczyckiej, niedaleko hotelowca i cmentarza Dębica.

Spółka planuje tu budowę sześciu budynków wielorodzinnych (cztery o pięciu kondygnacjach i dwa czterokondygnacyjne) z indywidualnymi garażami w parterach oraz parkingami. W sumie budynki mają zająć około 4 tys. m kw. powierzchni. W grudniu otrzymała od prezydenta Elbląga pozwolenie na budowę trzech pierwszych budynków, w których ma powstać w sumie 127 mieszkań. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy budowa.

- Zgodnie z założeniami karty informacyjnej w ramach przedsięwzięcia zostaną wykonane drogi dojazdowe, chodniki oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych (nie ma w karcie ilości). Pozostały teren działki przeznaczonej pod inwestycję pozostanie powierzchnią niezabudowaną, biologicznie czynną. Część z tej powierzchni zostanie wydzielona jako ogródki przynależne do mieszkań zlokalizowanych na kondygnacji parteru – informowała nas jeszcze w ubiegłym roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Spółka kupiła ten teren od osoby prywatnej.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama