UWAGA!

O krok bliżej do ścieżki

 Elbląg, Droga nr 504 w Dąbrowie. Przy niej ma biec ścieżka pieszo-rowerowa
Droga nr 504 w Dąbrowie. Przy niej ma biec ścieżka pieszo-rowerowa (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Ponad 260 tys. złotych będzie kosztował projekt trasy pieszo-rowerowej w ciągu ul. Królewieckiej na odcinku od płk. Dąbka do al. Piłsudskiego i od ul. Fromborskiej do granic miasta w Dąbrowie. Miasto właśnie wybrało firmę, która przygotuje projekt.

Na przetarg, który ogłosiło miasto, wpłynęły dwie oferty. Wygrała firma NEOX z Gdańska, która za przygotowanie projektu zaoferowała prawie 262 tys. złotych. Projekt oprócz budowy ścieżki uwzględnia m.in. przebudowę mostu koło hotelu Europa, budowę nowego oświetlenia, przebudowę i budowę chodników, zatok autobusowych, przebudowę zjazdów, renowację rowów przydrożnych, utworzenie elementów małej architektury i zagospodarowanie zieleni. Zwycięzca przetargu przygotuje m.in. szczegółowy kosztorys, oraz - w imieniu miasta - wniosek o pozwolenie na budowę, a następnie będzie prowadzić nadzór autorski w trakcie prowadzonych prac.

Miasto zawarło umowę z wykonawcą 12 maja, projekt ścieżki pieszo-rowerowej ma być gotowy w ciągu 9 miesięcy. Kiedy ruszą prace? Tego na razie nie wiadomo. Wiele będzie zależeć od możliwości pozyskania funduszu unijnych na ten cel. Warto dodać, że elbląska ścieżka  ma być częścią dłuższej trasy, planowanej aż do Pogrodzia. Odcinek leżący poza granicami Elbląga będzie realizował Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Władze województwa i Elbląga na budowę ścieżki mają pozyskać fundusze unijne. Jeśli tak się stanie, same prace mają potrwać około dwóch-trzech lat.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama