UWAGA!

O kryzysie z marszałkiem

 Elbląg, O kryzysie z marszałkiem

W środę 8 kwietnia o godz. 16.30 w sali kameralnej kina „Światowid” odbędzie się spotkanie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego z elblążanami. Wizyta Jacka Protasa odbędzie się w ramach Forum Debaty Publicznej. Tematem przewodnim będzie „Kryzys a wykorzystanie środków unijnych w regionie”. Spotkanie poprowadzi Piotr Derlukiewicz, redaktor naczelny PortElu.

Marszałek wypowie się na temat, czy w naszym województwie widać już symptomy kryzysu i czy w związku z nim w tym roku zostaną wstrzymane jakieś inwestycje infrastrukturalne.
     - Będziemy chcieli też zapytać czy są przeszkody w realizacji inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską. Jak zwykle pytania naszemu gościowi będą mogli zadać wszyscy zgromadzeni – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM „Światowid”.
     Z pewnością będzie również okazja do ponownego podjęcia tematu, który wzbudza sporo kontrowersji wśród mieszkańców naszego regionu - modernizacji linii kolejowej na trasie Elbląg – Olsztyn. Na spotkaniu obecny będzie Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, odpowiedzialny za organizację transportu publicznego w regionie, który w grudniu ubiegłego roku - w imieniu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego - podpisał porozumienie z Radą Ministrów w sprawie finansowania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich, na mocy którego samorządy przejęły udziały w spółce PKP Przewozy Regionalne.
     Forum Debaty Publicznej to inicjatywa CKiWM „Światowid” gromadząca elblążan, którzy chcą dyskutować na temat spraw dotyczących nas wszystkich. Na FDP jest okazja do zadania pytań politykom, naukowcom, liderom organizacji oraz przedstawicielom władzy różnych szczebli.
     
     Wstęp jest wolny.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ja bym bardzo chciał żeby pan marszałek odniósł się do tego dziennikelblaski.wm.pl www.spszenny.tenblog.pl ciekawe jak w ogóle jest w stanie spojrzeć Elblążanom prosto w twarz!
 • Oho ! Specjaliści z PO od mówienia o niczym albo o tym co trzeba będzie zrobić nadciągają. Brakuje mi tylko Pana J. Wcisły. Ale 1 kwietnia to bardzo dobra data. Prima aprilis. Mogą sobie zaszaleć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-03-26)
 • To może spytacie pana marszałka o to: www.baltic-ukraine.com dlaczego najpierw wysyłają swojego przedstawiciela na rozmowy do sąsiadów, a gdy ten coś załatwi - nie chcą odnieść się do sporządzonego raportu z rozmów. Ani w tą, ani w tą, sprawy nie ma, nabieramy wody w usta, o niczym nie wiemy.
 • Zresztą, pan Derlukiewicz zna tę sprawę, więc może o to zapytać publicznie pana Nowaczyka. Tak aby nie było żadnych niedomówień.
 • Oj dzieci, dzieci. Stare chłopy a takie naiwne Jest się o co pytać. Pan Protas Nowaczyk czy Pan Wcisło tyle maja do gadania co dawni sekretarze wojewódzcy PZPR. Dostali komendę z Komitetu Centralnego PO i tyle. Co maja zrobić. Samodzielnie podejmować decyzję albo nie daj Bóg myśleć!? Mają myśleć tak jak KC każe bo inaczej zjeżdża się z lodowiska na karę Jak w hokeju. Wykroczenie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-03-26)
 • Ciekawi mnie czy Grzegorz Nowaczyk będzie opowiadał o przestępstwach, których się dopuścił będąc Wójtem Gminy Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-03-26)
 • Ajakich to wykroczeń dopuścił się Pan Nowaczyk można wiedzieć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorka(2009-03-26)
 • protas why?
 • byłem na spotkaniu PO wojewody jego zastepcy na rocznicę sprawowania władzy i co? jak na zebraniu za czasów prl-u czasów gomółki kiedy chciałem zająć głos krytyczny że obiecano zbyt dużo a nic nie realizują pani radna gelertowa buczała i jej koledzy z po ot spotkanie z protasem bedzie takie same, propaganda sukcesu, z którego dowiemy się że tylko dzięki temu wojewodzie i marszałkowi elbląg jest taki jaki jest. broń cię boże żadnych trudnych pytań
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bugi54(2009-03-27)
 • protas jest niewiarygodny zmienia zdanie z prędkośćią jedącego tramwaju!!!!!
 • Poziom intelektualny lokalnej PO oceniam na zbliżony do poziomu prezentowanego przez plemiona afrykańskie ale to, ze pogonili Bałtycką Ukrainę akurat jest bardzo rozsądnym działaniem. Projekt Bałtyckiej Ukrainy zasługuje co najwyżej na umieszczenie go w rubryce „ Teraz ja” obok mojego projektu ratowania Mierzei.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokator(2009-03-27)
 • A dlaczego tak uważasz, Prowokatorze? Przeanalizowałeś dokładnie ten temat i wyciągnąłeś takie wnioski?
Reklama