UWAGA!

O Żuławach i niebie nad Pasłękiem

Elbląg, Wicewojewoda Anna Szyszka
Wicewojewoda Anna Szyszka (fot. Damian Matwiejczyk).

- Pieniądze na ochronę Żuław przed powodzią są, dodatkowe możliwości dają też fundusze europejskie, potrzeba jednak współpracy między naszymi dwoma regionami - uważa wicewojewoda Anna Szyszka.

Anna Szyszka była w piątek w Elblągu. Spotkała się m.in. ze związkowcami z „Solidarności”, rozmowy dotyczyły problemów miasta i regionu. Wicewojewoda powtórzyła niedawną deklarację wojewody warmińsko-mazurskiego Adama Supła: - Rozmowy z wojewodą pomorskim na temat wypracowana wspólnych metod postępowania w kwestii Żuław oraz przywrócenia stanowiska pełnomocnika do spraw tego regionu odbędą się w najbliższym czasie, a jeszcze w lutym zorganizuję w Elblągu spotkanie poświęcone zabezpieczeniu przed powodzią.
     W czasie konferencji prasowej wicewojewoda odniosła się też do planów budowy pod Pasłękiem fabryki produkującej płyty wiórowe. - To skomplikowany problem, ale trudno nam się do niego ustosunkować, ponieważ niewiele wiemy o tej inwestycji. Nie mamy oficjalnych informacji, co ta zagraniczna firma konkretnie zamierza ani jakie chce stosować technologie. Jeśli dotrze do nas stosowna dokumentacja, przeanalizujemy ją i wydamy opinię - mówi Anna Szyszka. - Z jednej strony firma oferuje pięćset miejsc pracy, z drugiej jednak musimy myśleć o ochronie środowiska i interesach rolników, który produkują tam zdrową żywność.
     Jak już informowaliśmy, na lokalizację tej inwestycji na swoim terenie nie zgodziły się wcześniej inne warmińsko-mazurskie samorządy.
     Mówi wicewojewoda Anna Szyszka:
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pani szyszko fabryka potrzebna i te 500 miejsc bardzo wazne tylko wpuscie tam tego inwestora bez dodatkowych lapowek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZENOBIALYK(2006-02-13)
 • pani szyszko fabryka potrzebna i te 500 miejsc bardzo wazne tylko wpuscie tam tego inwestora bez dodatkowych lapowek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZENOBIALYK(2006-02-13)
 • Zakład płyt musi powstać, miejsca pracy w naszym rejonie są na wagę złota. Rolnicy niech sobie dalej produkują zdrową żywność. Odpowiednie służby niech nie nastawiają kieszeni po łapówki tylko muszą dopilnować aby nowopowstający zakład spełniał wszystkie normy sanitarne i środowiskowe.
 • Zyzak "BRAWO" (i tu aplaus).Bo nowe Fabryki TAK, Ale ci od nadzoru niech ruszą dupy i wezmą się do ucz ciwej pracy a nie liczą na kasę z łapówek.
 • TE POWYŻEJ - będziesz chyba ze swoją dup...ą w tym zakładzie jakimś cieciem, albo łańcuchowym, jeżeli "aplauz" piszesz z takim błędem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aplauz=owacje(2006-02-16)
 • Hm.. Pani Szyszka mogłaby zmienić: stylistę, fryzjera i kosmetyczkę oraz skorzystać z pomocy logopedy, ale cieszę się z wicewojewody madrej kobiety z Elblaga
 • mm - spójrz na siebie . Panią wice- wojewodę powinniśmy oceniać po jej działaniu Panie mm ,a nie od razu z grubej rury. Daj się jej wykazać
Reklama