UWAGA!

Olechnowicz - Menedżer Roku

Kolejna nagroda dla elblążanina Pawła Olechnowicza. Ten deszcz nagród i wyróżnień pojawił się w czasie, gdy ważą się losy obecnego prezesa Grupy Lotos. Będzie on bowiem jeszcze przez trzy miesiące piastować to stanowisko. O tym, czy pozostanie, czy odejdzie, zadecyduje konkurs ogłoszony przez właścicieli firmy. Tymczasem Paweł Olechnowicz zbiera owoce swojej pracy i działalności społecznej.

Tym razem Paweł Olechnowicz otrzymał branżowy tytuł Menedżera Roku 2005. To, co przede wszystkim doceniło jury X edycji konkursu „Menedżer Roku”, to efekty pracy Pawła Olechnowicza, przekładające się na rekordowo wysokie notowania Grupy Lotos, która odnotowuje bardzo dobre wyniki finansowe - zarówno jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży oraz zyski, jak i pod względem poprawy wskaźników rentowności.
     - Dla mnie najważniejszym celem jest, żeby Lotos bezpiecznie umiał poruszać się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Chcę, abyśmy powiększali nasze rynkowe pole manewru - deklaruje prezes Olechnowicz w wywiadzie dla „CEO - Magazynu kadry zarządzającej”.
     W opublikowanym przez tygodnik „Polityka” rankingu 50 najbardziej zyskownych polskich firm w 2005 r. Grupa Lotos uplasowała się na ósmym miejscu, awansując o cztery pozycje w porównaniu z rokiem 2004. Z kolei w zestawieniu 100 najcenniejszych firm, przygotowanym przez firmę konsultingową A. T. Kearney i redakcję tygodnika „Newsweek”, wartość Grupy przekroczyła w 2005 r. ponad 5 miliardów zł, co oznacza wzrost o 33 proc. w porównaniu z 2004 r. Wreszcie, w rankingu „Rzeczpospolitej” przedstawiającym firmy wytwarzające największa wartość dodaną, Grupa Lotos awansowała z 10 miejsca zajmowanego w 2004 r. na szósta pozycję w roku ubiegłym.
     Tytuł „Menedżera Roku” przypadł Pawłowi Olechnowiczowi także za to, że Grupa Lotos wyróżnia się szeroko pojmowaną etyką w biznesie, a realizowany kosztem ponad 5 mld zł Program Kompleksowego Rozwoju Technicznego uczyni z rafinerii gdańskiej najbardziej ekologiczną firmę tego typu w basenie Morza Bałtyckiego.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama