UWAGA!

Orliki także na wsiach

42 nowe Orliki powstaną w tym roku na Warmii i Mazurach. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie zostaną podpisane umowy na realizację obiektów sportowych z kolejnymi 11 samorządami, są to gminy: Świętajno, Gietrzwałd, Elbląg, Iława, Morąg, Orneta, Działdowo, Kętrzyn, Pasłęk, Lubawa oraz Ostróda.

Przypomnijmy, że władze Elbląga uznały Orlika za nieopłacalny i wycofały się z projektu. 20 takich boisk zostało oddanych do użytku w naszym województwie w 2008 roku, elbląski miał być 21.
       - Teraz dzięki programowi ,,Odnowa i rozwój wsi” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 boiska mogą powstać nie tylko w większych ośrodkach województwa, ale także na wsiach - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Jesteśmy jednym z nielicznych województw w Polsce, które skorzystają z tej możliwości.
       W tym roku na Warmii i Mazurach powstaną 42 nowe Orliki, z czego po dwa w Działdowie, Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie i Ostródzie.
       - Jesteśmy jednym z najbardziej skutecznych regionów w Polsce - mówi Anna Wasilewska, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego. - Wzoruje się na nas województwo podlaskie, ale nie udaje im się realizować inwestycji w tak szybkim tempie, jak nam.
       Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przeznaczy w tym roku na budowę nowych obiektów ponad 9 mln zł. Część boisk będzie współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, będą to Orliki w Baranowie, Barcianach, Bisztynku, Jegłowniku, Jonkowie, Kowalach Oleckich, Kozłowie, Lipowcu, Iłowie-Osadzie, Nowej Wsi Ełckiej, Nowym Grodziczne, Pozezdrzu, Prostkach, Rychlikach, Srokowie oraz Wilkasach.
      
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A czemu w Elblagu się nie opłaca? Przecież pieniądze podobno daje państwo i województwo? Kiedy w końcu mieszkańcy zmienią ta władzę?
 • w Elblągu nie opłaca się nic naszej władzy robić, wstyd wstyd wstyd, czekam na wybory i nie zagłosuję na obecnie rządzących, już jakieś wioski budują orliki a w Elblągu "wiele" inwestycji sportowych ale żeby skorzystać z pieniędzy podanych na tacy to nie ma mądrego, wstyd!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sebek84(2009-08-12)
 • A czemu w Suchaczu nie mamy do tej pory boiska?
 • Ano nie oplaca sie, gdyz sa one zbyt drogie, a sa zbyt drogie, gdyz to program rzadowy, a ci nie licza pieniedzy. Natomiast w wielu gminach zrobione takie same boiska za ZNACZNIE mniejsze pieniadze. I dobrze, iz w niektorych gminach potrafia liczyc
Reklama