UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze dla elbląskich spółdzielni

Będzie cieplej i ładniej. Prawie dwa miliony złotych dofinansowania otrzymają elbląskie spółdzielnie mieszkaniowe na modernizację kolejnych budynków.

Witold Wróblewski Członek Zarządu Województwa podpisał dziś (22 czerwca) umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 - 2013 ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Zakrzewo” i „Nad Jarem”. Celem planowanych inwestycji, jest poprawa warunków technicznych budynków zrealizowanych w technologii wielkiej płyty.
       - To już jedne z ostatnich podpisywanych umów, bowiem pieniądze z tej perspektywy finansowej zostały już prawie rozdysponowane. Tym bardziej więc cieszę się, że trafiają one do Elbląga. Dzięki zrealizowanym przez spółdzielnie inwestycjom nie tylko wypięknieją elbląskie osiedla, ale przede wszystkim poprawi się komfort życia ich mieszkańców - podkreśla Witold Wróblewski.
       Spółdzielnia Zakrzewo otrzyma dofinansowanie na realizację projektu pn. „Elbląskie osiedle Zawada przyjazne ludziom i środowisku – nieruchomości przy ul. Wiejskiej 3B, Wiejskiej 28 oraz Szarych Szeregów 22-23”. Jego przedmiotem jest rewitalizacja trzech bloków poprzez m.in. termomodernizację ścian, remont loggi i budowę wiatrołapów. Koszt inwestycji wynosi 1 924 204 zł, z czego 50 procent czyli 959 642 zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.
       Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nad Jarem” natomiast uzyskała fundusze unijne na projekt pn. „Modernizacja budynków mieszkalnych wykonanych w technologii wielkiej płyty, zlokalizowanych na osiedli – etap II”. Projektem objęto 30 bloków, w których między innymi zostaną ocieplone cokoły, wymienione okienka w piwnicach, wykonane nowe opaski okołobudynkowe. W 10 budynkach zmodernizowane zostaną także balustrady balkonowe. Inwestycja kosztować będzie 1 980 021 zł, z czego również 50 procent czyli 975 250,50 zł. pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 – 2013.
      
Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Balustrady balkonowe, to naciąganie Uni na pieniądze. Faktycznie SM Nad Jarem chce " zakryć" swoja bezsilność w stosunku do członków i mieszkańców którzy maja " burdel" na balkonach. Zamiast wydać uchwałę o zdjęciu szkaradnych zasłon z materiałów odpadowych, naciąga Unię na pieniądze. Balkony zostały zaprojektowane tak jak na całym świecie, aby mieć dostęp do słońca, a nie zakrywać szkaradnymi zasłonami. Na parterach zasłony będą kryminogenne, ponieważ złodzieje będą mieli ułatwione wejście do mieszkań przez drzwi balkonowe - statystycznie największy odsetek włamań ! Uważam że każdy lokator o ile nie ma " burdelu" na balkonie i nie ma szkaradnych zasłon ma prawo odmówić założenia wątpliwych balustrad - koszty będą mniejsze. Pozdrawiam Zarząd, mam nadzieję myślący.
 • Faktycznie racja. Za komuny uszcześliwiano ludzi na siłę. Dzisiaj spółdziennia chce wszystkim załozyć szkaradne płyty zasłaniające słońce, widoki ( mieszkam na 3 piętrze ) i powiew powietrza. Na parterach to będzie jak w celi więziennej i możliwośc włamań. Jestem przeciwna zaklądaniu załon i nie pozwole na ich zaalożenie. Członkini SM Nad Jarem 3 piętro.
 • Przynajmniej nie będzie widać świeżo wypranych i dumnie wywieszonych (u góry balkonu oczywiście) majtek i kalesonów. .. ..
 • A jak ktoś powiesi majtki pod sufitem balkonu jak we Włoszech ? Chyba wstydzisz się bo masz cerowane majtki i skarpety a balkon traktujesz jako śmietnik.
 • Faktycznie to marnotrawienie pieniędzy unijnych. Że oni dają się nabierać na wydawanie pieniędzy na takie brzydkie i niefunkcjonalne rozwiązania. Trzeba to będzie zgłosić do PARPU w Olsztynie, żeby nie odebrali tej bez sensu inwestycji.
 • Nowe balkony Nad Jarem wygladają jak u Łukaszenki na Białorusi, komuna wraca.
 • Ironii nie chwytasz, poprzedniku?
 • Wreszcie wieżowce na Zawadzie zaczęły jakoś wyglądać. Bloki maja tak popierd. .. .płyty balkonowe, że masakra na jednych jest lastryko na drugich nie ma, na bardzo wielu na stronie zewnętrznej widać zbrojenie! Moja płyta balkonowa tak wystaje poza lico budynku, że zbieram wszystkie śmieci z wyższych pięter a w ogóle to ledwie trzyma się na mocowaniu ! Tu na Zawadzie są bloki 30 letnie ! Tylko dlaczego Rada Nadzorcza próbuje mieszkańców ożenić z kredytem 80 % tych którym się nie poszczęściło z kasą unijną ??? KTO MA W TYM INTERES !!??? Przecież nie wiadomo, czy nie pojawią się pieniądze z puli unijnej 2014 - 2020 !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec Zawady(2012-06-23)
 • Dobrze, że już pani asi w sweterkach za małych nie widać. Teraz przynajmniej koszule i marynarkę na wizję karzą założyć :-))
Reklama