UWAGA!

Pieniądze na drogi wodne

Samorząd Województwa ma do rozdysponowania prawie 75 mln zł na poprawę stanu śródlądowych dróg wodnych i portów, po które mogą sięgać jednostki publiczne i prywatne w dwóch konkursach rozpoczynających się jutro (29 stycznia).

Zdecydowana większość pieniędzy pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego finansującego Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 20007-2013.
       Pula pieniędzy na projekty z poddziałania: śródlądowe drogi wodne wynosi około 62 mln zł. Jednostki publiczne w terminie do 11 marca mogą zgłaszać do Urzędu Marszałkowskiego swoje wnioski m.in. na przebudowę regulacji rzek czy zabezpieczenie brzegów.
       W drugim konkursie (poddziałanie: infrastruktura portowa) zostaną wyłonione najbardziej wartościowe dla społeczności lokalnej i regionalnej przedsięwzięcia służące budowie infrastruktury portowej, w tym przede wszystkim nadbrzeży, pomostów, kanałów portowych.
      
       Szczegółowe informacje na temat beneficjentów, konkursów i zasad ich realizacji będą dostępne na stronie internetowej www.rpo.warmia.mazury.pl (zakładka Konkursy – Oś Infrastruktura Transportowa Regionalna i Lokalna).
      
      
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szanowni Elblążanie jeżeli chcecie korzystać z Zalewu Wiślanego, pieniądze należy przeznaczyć na oczyszczenie Zatoki Elbląskiej kliknij tu rafzen.pl rafzen.pl z fekali i rtęci kliknij tu www.rafzen.pl Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2010-01-28)
 • Kulas nie spamuj. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  donald wnuk wehrmachtowca(2010-01-29)
 • słuchaj gnojku nie musisz czytac bo jesteś do nich za cienki iza głupi a za obrazę premiera powinni cie pociągnąć do odpowiedzialnosci
 • Szanowny Panie Kulas przegłądając wystąpienia Pana na portalu w sprawie portu i przekopu muszę stwierdzic że zrobił PAN dużo dobrej roboty i robi Pan dalej ale to smutne bez żadnego zrozumienia ze strony władz to kupa oszołomów którym nie zalezy na rozwoju miasta ważne są żaby i ślimaki, u nas wszyscy będący blisko władzy potrafją duzo gadać i obiecywac jak zbliżają się wybory w tym kraju nie zrobimy nic za duzo tu jeszcze ciemnoty i zacofania jest Pan jedynym kompetentnym człowiekiem w tak dużej sprawie ale cóż kijem Wisły Pan nie zawróci z poważaniem mieszkaniec Elblaga ktory chciałby żeby to miasto zakwitło
Reklama