UWAGA!

Pieniądze na rewitalizacje miast

Rusza konkurs w Regionalnym Programie Operacyjnym, dotyczący rewitalizacji miast, na który czekało wiele samorządów z Warmii i Mazur.

- Miasto to żywy organizm, podlegający stałym przemianom. Niektóre obszary tracą swoje funkcje, na przykład tereny czy budynki użytkowane kiedyś przez wojsko czy upadłe zakłady przemysłowe - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Charakterystyczną cechą miast województwa warmińsko-mazurskiego jest znaczny udział starych zasobów mieszkaniowych, które wymagają modernizacji i wprowadzenia współczesnych funkcji. Cel działania 4.2 w Regionalnym Programie Operacyjnym to właśnie wzmocnienie miast o wysokim potencjale rozwojowym jako atrakcyjnych centrów przedsiębiorczości, usług i zamieszkiwania. Na ten konkurs przeznaczyliśmy blisko 90 mln zł. Nabór projektów zaczynamy 31 lipca, termin kończy się 11 września. Główne kryteria wyboru to potencjał turystyczny i gospodarczy miast. Szacujemy, że z programu będzie mogło skorzystać około 30 miast z całego województwa.
       Istotą tych działań jest niwelowanie barier rozwojowych wynikających z problemów pojawiających się w dzielnicach mieszkalnych o wysokiej gęstości zaludnienia i związanych z nimi patologiami, np. wśród młodzieży. Priorytetem pozostaje także rewaloryzacja zabudowy podlegającej niejednokrotnie ochronie konserwatorskiej oraz właściwe zagospodarowanie terenów - ciągów komunikacji pieszej, oświetlenia, terenów zielonych. Obszar działań objętych wsparciem programowym odnosi się także do zagospodarowania i wprowadzenia nowych funkcji gospodarczych i społecznych terenów powojskowych i poprzemysłowych, zwiększających ich atrakcyjność gospodarczą i inwestycyjną.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Tych terenów i budynków po wojsku, faktycznie będzie przybywać. Jak TAK dalej, politycy będą się wpier. .. ć w MON ! ZWŁASZCZA TU W ELBLĄGU !!
Reklama