UWAGA!

Pieniądze na wodę i ścieki

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznał dziś (6 stycznia) kolejne dotacje dla subregionu elbląskiego. Tym razem rozpatrywano wnioski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, przyznając na nasz region ponad 14 mln zł.

Największe dofinansowanie otrzyma gmina Tolkmicko, bo aż 4 mln zł na dokończenie inwestycji skanalizowania miejscowości Kamionek Wielki, Nadbrzeże, Połoniny, Łęcze i Pagórki. Całkowity koszt inwestycji to prawie 7 mln zł.
       Drugie co do wielkości dofinansowanie przypadło gminie Milejewo na budowę zbiorczej kanalizacji oraz wodociągów w miejscowości Kamiennik Wielki. Całkowity koszt inwestycji to ponad 4 mln zł, a dofinansowanie z Unii wyniesie ponad 2,5 mln zł.
       Podobne dofinansowanie otrzyma gmina Frombork na rozbudowę stacji uzdatniania wody rurociągami oraz budowę grawitacyjnej i tłocznej kanalizacji sanitarnej.
       Kolejnym beneficjentem została gmina Młynary z inwestycją wartą ponad 5 mln zł i ponad 2 mln zł dofinansowania. Inwestycja dotyczy budowy wodociągu wraz ze stacją podnoszenia ciśnienia wody na terenie sołectwa Zaścianki.
       Gmina Elbląg otrzyma prawie 2 mln zł na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla osiedla mieszkaniowego Agatowa w Gronowie Górnym. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 4 mln złotych.
       Mniejsze, ale nie bez znaczenia dofinansowania otrzymała gmina Rychliki oraz gmina Pasłęk na budowę sieci wodociągowej. Gmina Rychliki otrzyma ok. 400 tys. zł, a gmina Pasłęk ponad 1 mln zł.
       - Dzięki tym środkom poprawi się wyraźnie sytuacja zaopatrzenia w wodę ludności w części subregionu elbląskiego. Przyznane środki stanowią niejednokrotnie ponad 70 proc. wartości planowanych inwestycji. Bez tych pieniędzy gminy nie mogłyby zrealizować zaplanowanych działań. Należy pamiętać, że większość tych gmin leży na obszarze o wysokich walorach turystycznych. Brak rozwiązań związanych z oczyszczaniem ścieków jak i dostępem do wody znacznie utrudniał rozwój bazy turystycznej, a tym samym ogranicza powstawanie nowych miejsc pracy – mówi Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa.
      
      
      
Monika Betcher, Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a jak inne regiony województwa ?
  • Zróbcie wszystkim wiochom kanalize bo sikaja po kryjomu do rowów melioracyjnych. ..
  • Znowu odwalą robotę, wyrwą kupę kasy i zostawią po sobie rozryte podwórka, dziury, pozrywane płoty, dziury w drogach. Popsute przepompownie z ktorych trzeba wywozić wozami brudy i śmierdzi, że nie idzie przejść. Jednym podłaczyli innym nie, według swojego widzimisię, a ty jak chcesz to rob na własny koszt. Ale oni będa kasować za ścieki, stwierdzą, że to ich przyłacza, podniosą opłaty za wodę i odpływy, bo to potrafią najlepiej. Odbiory podpisane i wszystko ok, a wy płaccie i cicho.
  • Bardzo dobrze, że miejscowości nad Zalewem Wiślanym są dofinansowane.
  • Kto wie kto jeszcze dostał dofinansowanie. Gdzie mozna znależć ifrormację na ten temat >
Reklama