UWAGA!

Pieniądze za „ogórki” są, ale trzeba spieszyć się z wnioskiem

Dziś (27 czerwca) na stronie Agencji Rynku Rolnego zostały ogłoszone warunki uczestnictwa producentów warzyw w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytułu kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”. Wnioski o odszkodowania w zależności od rodzaju poniesionych strat można składać tylko do 29 czerwca i do 11 lipca. Czasu więc jest mało.

Także producenci warzyw z regionu Żuław ponieśli straty w wyniku paniki, która powstała na skutek tzw. „afery ogórkowej”. O odszkodowania mogą się starać nie tylko producenci ogórków, ale też pomidorów, sałaty, papryki, endywii i cukinii, którzy ponieśli straty z powodu trudności w sprzedaży swojej produkcji bądź zaniechania zbiorów w okresie od 26 maja do 30 czerwca bieżącego roku. Terminy są dość krótkie, jeżeli jednak ubiegający się o odszkodowanie nie prześlą do środy (29 czerwca) informacji, będzie możliwość, aby starać się o rekompensatę za straty, składając wniosek w określonym terminie, czyli do 11 lipca.
      
       Co i jak trzeba zrobić
      
18 czerwca Komisja Europejska wydała rozporządzenie w sprawie rekompensat dla warzywników, którzy ponieśli straty z powodu domniemanymi skażeniami warzyw bakterią E. Coli. Na tej podstawie Rada Ministrów w trybie obiegowym 22 czerwca przyjęła polskie tymczasowe przepisy (Dz. Urz. UE L 160 z 18.06.2011, str. 71), związane z nadzwyczajnym wsparciem dla rynku owoców i warzyw. Dziś prezes ARR ogłosił warunki ubiegania się o odszkodowania za poniesione straty.
      
       Do 29 czerwca, do godz. 10
      
Należy złożyć do właściwego OT ARR ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy: powiadomienie o zielonych zbiorach/niezbieraniu (warzyw/owoców) lub powiadomienie o zamiarze wycofania z rynku nieprzeznaczonych do sprzedaży owoców i warzyw w związku z kryzysem spowodowanym szczepem bakterii EHEC odpowiednio na wzorach zawartych w załącznikach nr 4 i 5 do warunków uczestnictwa w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytułu kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”. Warunkiem skuteczności powyższych czynności jest złożenie do OT ARR stosownego powiadomienia na dzień poprzedzający dokonanie powyższego przedsięwzięcia, czyli najpóźniej do 29 czerwca 2011 r. do godziny 10.
      
       Do 11 lipca
      
Oddziały Terenowe ARR przyjmują wnioski o udzielenie wsparcia w sektorze owoców i warzyw z tytułu kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC.
      
       Informacji w powyższym zakresie udzielają Oddziały Terenowe Agencji Rynku Rolnego. Wszystkie informacje i wnioski dotyczące mechanizmu znajdują się na stronie internetowej www.arr.gov.pl w dziale RYNKI ROLNE - OWOCE I WARZYWA
      
       Źródło: ARR
      
mk

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czytając tytuł - przez chwilę myślałem, że będziemy mieli w mieście nowe tramwaje:
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wredny(2011-06-27)
  • Niemcy się pomylili, oskarżali wszystkich, a kiełki i ogórki z bakterią sami wyhodowali. Słusznym by było, żeby oni za swój błąd pokryli straty innych. .. :-(
Reklama