UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniędzy na rozwój firm nie brakuje

 
Elbląg, O unijnym dofinansowaniu opowiadała m.in. Joanna Filip
O unijnym dofinansowaniu opowiadała m.in. Joanna Filip (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

- Fundusze europejskie dla przedsiębiorców w obecnym budżecie Unii jeszcze się nie kończą. Nadal może je pozyskiwać z programów krajowych – na szkolenia, udział w targach czy zakup maszyn lub urządzeń – przekonywali w EPT specjaliści ds. pozyskiwania unijnych funduszy podczas elbląskich obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Elbląskie obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w EPT podzielono na trzy dni. W środę o dotacjach i programach unijnych opowiadali specjaliści od pozyskiwania takich funduszy.

- Fundusze unijne w tej perspektywie finansowej jeszcze się dla firm nie kończą, jest jeszcze sporo możliwości. Może nie w Regionalnych Programach Operacyjnych, ale w programach krajowych takich jak Polska Wschodnia. Przedsiębiorcy rzadziej z nich korzystają, bo chyba nie mają wiedzy. Są środki na szkolenia, udział w targach, na zakup maszyn i urządzeń, budowę hal – mówi Joanna Filip z CDK Consulting, firmy zajmującej się pomocą przedsiębiorcom w pozyskiwaniu środków.

Wielu przedsiębiorców myśli już o kolejnej unijnej perspektywie i unijnym dofinansowaniu na rozwój swoich firm. Tutaj szczegółowe wytyczne nie są jeszcze znane. - Wiadomo już jednak, że na pewno będą wspierane badania i rozwój, innowacyjność, efektywność energetyczna i cyfryzacja. Dofinansowanie w naszym województwie powinno być na takim samym poziomie jak w obecnej perpektywie – dodaje.

- Elbląskie obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości rozłożyliśmy na trzy dni. Dzisiaj skupiamy się na pieniądzach. Pokazujemy, gdzie przedsiębiorcy, którzy chcą się rozwijać mogą otrzymać dotacje bezzwrotne lub częściowo zwrotne – opowiada Urszula Małek, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego. - Czwartek i piątek poświęcimy relacjom w biznesie – wartościom miękkim, umiejętnościom zarządzania firmą, budowaniu zespołu, innowacjom w strategii zarządzania zespołem, a także kosztom, czyli temu, jak prawidłowo rozliczać się z Urzędem Skarbowym i ZUS.

 

21 listopada, godz. 10 – 13, sala 220/221 Elbląski Park Technologiczny

ZUS i US dla biznesu
              Zapisy na stronie.

Usługi ZUS dla biznesu – Karolina Luśnia-Kwaśna

 • ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne

 • najważniejsze zmiany w ZUS

Jerzy Krywko, Urząd Skarbowy w Elblągu

 • zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług, w tym mechanizm podzielonej płatności MPP

 • zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych

 • zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych

 • mikrorachunek podatkowy

21 listopada, godz. 17 – 19, Stowarzyszenie ESWIP, ul. Stawidłowa 3
              Biznes to relacje

Ireneusz Osiński, Stowarzyszenie ESWIP
              Budowanie relacji z klientami - warsztat dla przedsiębiorców, menedżerów, przedstawicieli firm w zakresie nawiązywania i budowania relacji z klientami

 

22 listopada, godz. 9 – 13:30, sala 220/221 Elbląski Park Technologiczny

Biznes bez barier
              Zapisy na stronie.

godz. 9 – 10:30
              Nowe technologie w strategii Twojej firmy
              Bartłomiej Sitek, Żuławska Akademia Biznesu

godz. 11 – 13:30
              Zawód szefa (nie) jest łatwy - przywództwo i budowanie autorytetu
              Krzysztof Wilczewski, Personia Business Partner

 • umiejętność budowania profesjonalnego wizerunku przywódcy

 • komunikacja z pracownikiem jako najważniejszy element współpracy

 • rozwinięcie umiejętności pracy rozwojowej z pracownikami (model oparty o cykl Kolba – uczenie się osób dorosłych)

 • zwiększanie potencjału pracowników i ich zaangażowanie

Organizatorzy:

 • Stowarzyszenie ESWIP

 • Urząd Skarbowy w Elblągu

 • ZUS oddział w Elblągu

 • Urząd Miejski w Elblągu

 • Elbląski Park Technologiczny

 • Bartek Sitek, Żuławska Akademia Biznesu

 • Krzysztof Wilczewski, Personia Business Partner

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No i pięknie. .. .:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 11
  MM(2019-11-20)
 • EPT faktycznie największy przyklad rozwoju przedsiebiorczosci jako sale wykladowe i posadka dla emerytów, bez jaj proszę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 0
  (2019-11-20)
 • Ept błąd w sztuce czasami tak sie zdarza tylko szkoda ze taki bezcelowo kosztowny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 0
  (2019-11-20)
 • 24.11.2019. Muszla Koncertowa w Bazantarni. Godz.12.00 Bieg charytatywny dla Szymonka. Wydarzenia proszę tez szukac na Facebook. "Pobiegnijmy dla Szymonka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  Lubię Pomagać :)(2019-11-21)
 • Jak to nie brakuje, .? a naszemu wrobelkowi - zawsze !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Koval(2019-11-21)
 • Jeżeli jest tak pięknie, to dlaczego w Elblągu przedsiębiorców na 1000 mieszkańców jest znacznie poniżej średniej krajowej? I dlaczego w 2018 "zlikwidowało" się 349 firm z osobowością prawną? Pani Dyrektor rzeczywiście "opowiada".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  "Zawieszony" przedsię(2019-11-21)
 • Idź ludu przedsiębiorczy i posłuchaj pana Krywki co Ci PARTIA umiłowana przewodniczka naroda przygotowała od pierwszego listopada a jakie plagi na Ciebie spłyną od pierwszego stycznia. .. Ważne, ze nie będziesz już składać deklaracji VAT-7.. .Oto światłe cytaty ze strony NAJDROŻSZEGO MFu: "12. Jak udowodnić, że weryfikacja kontrahenta została przeprowadzona lub że transakcja została dokonana na rachunek zgodny z wykazem? Aby udowodnić weryfikację kontrahenta należy wygenerować plik. pdf zawierający informację o sprawdzaniu wykazu w konkretnym dniu na wybrany dzień i zachować go w formie elektronicznej (np. zrobić zrzut ekranu) lub wydrukować. " WIWAT PARTIA ! Wiwat Populizm i Socjotechnika !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  GłębokaMyśl(2019-11-21)
 • @GłębokaMyśl - 19.Co w sytuacji problemów technicznych z dostępem do wykazu? W przypadku technicznych problemów związanych z dostępem do wykazu należy zapisać komunikat o niedostępności (np. zrobić zrzut ekranu). Jednocześnie należy pamiętać, że aby uchronić się przed skutkami zapłaty na rachunek, który nie występuje w wykazie, można skorzystać z możliwości zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego – właściwego dla wystawcy faktury – o zleceniu przelewu na rachunek, którego nie ma na wykazie. Termin na złożenie zawiadomienia to 3 dni od dnia zlecenia przelewu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  GłębokaMyśl(2019-11-21)
 • Szkoda że EPT nie zatroszczylo się o właściwą promocję wydarzenia. Na sali raptem 10 osób. Pewnie dlatego nie ma fotorelacji z wydarzenia. A trzeba było zrobić zdjęcie. Nowa pani dyrektor zapowiadała na początku swego dyrektorowania większą aktywność parku w mediach społecznościowych. Na zapowiedziach się skończyło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  adi777(2019-11-21)
 • Wszystkie tematy są wielokrotnie "ograne" od lat. Czcza gadka, nic nie wnosząca. Można będzie pochwalić się, że Elbląskie obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości trwały 3 dni. Jak wysokie koszty generują takie obchody? Na sali 10 osób. Dlaczego Pan Prezydent godzi się na takie wydatki? Pani Prezes, Urszula Małek jest za stara na innowacje. Obsadźcie Kogoś nie po układach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2019-11-21)
 • weź sobie kobieto sama kredyt najlepiej we frankach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2019-11-21)
Reklama