UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PKP dołożą do tunelu na Zatorze

 
Elbląg, Umowę podpisano dzisiaj w Warszawie
Umowę podpisano dzisiaj w Warszawie (fot. PKP PLK)

Budowa tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ul. Lotniczej coraz bliżej. Dziś w Warszawie prezydent Witold Wróblewski podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe o wspólnej realizacji i współfinansowaniu przez PLK tego przedsięwzięcia.

Planowana inwestycja zakłada między innymi budowę podziemnego przejścia pieszo- rowerowego, powiązanie go z istniejącym układem ulic, likwidację przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej, oświetlenie, czy budowę infrastruktury kanalizacyjnej w zakresie odwodnienia przejścia. Przedsięwzięcie jest zadaniem komplementarnym do realizowanej budowy wiaduktu na Zatorze.
        - Realizowana budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi, łącząca dzielnicę Zatorze z centrum miasta to inwestycja długo oczekiwana przez elblążan. Skorzystają na niej nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, którzy dzięki podziemnemu tunelowi otrzymają bezkolizyjną i bezpieczną przeprawę przez tory. Bardzo się cieszę, że w tym projekcie  współpracujemy z PLK i wspólnie możemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga – powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

  Elbląg, W tym miejscu powstanie tunel dla pieszych i rowerzystów, a sam przejazd kolejowy zostanie zlikwidowany po zbudowaniu wiaduktu
W tym miejscu powstanie tunel dla pieszych i rowerzystów, a sam przejazd kolejowy zostanie zlikwidowany po zbudowaniu wiaduktu (fot. AD, archiwum portEl.pl)


       – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podejmują współpracę, która zwiększa bezpieczeństwo i rozwiązuje problemy komunikacyjne. Wiadukt pozwoli na sprawniejsze prowadzenie ruchu pociągów i ułatwi przejazd samochodów. Przejście podziemne dzięki współpracy PLK i Elbląga zapewni pieszym i rowerzystom bezpieczne i sprawne połączenia w mieście – mówi Jolanta Pawluk, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.
       Zgodnie z podpisanym dziś porozumieniem Polskie Linie Kolejowe współfinansować będą inwestycję w kwocie 1,5 mln złotych netto. Środki te zostaną przeznaczone na roboty ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami i izolacją, oraz wykonanie ramowej konstrukcji tunelu.
       Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla inwestycji. Na przełomie grudnia i stycznia planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację robót budowlanych. W budżecie Elbląga na ten cel przeznaczono w 2018 roku ok. 2,5 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa w 2019 roku.
      


       oprac. red. na podstawie informacji Joanny Urbaniak, rzecznika prasowego prezydenta Elbląga
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama