UWAGA!

Po rozbudowie zakładu planują zwiększyć zatrudnienie o 150 osób

 Elbląg, Spółka DRE rozbudowuje swój zakład przy ul. Firmowej w Pasłęku, fot.
Spółka DRE rozbudowuje swój zakład przy ul. Firmowej w Pasłęku, fot.

Spółka DRE, znany producent drzwi, buduje nową halę produkcyjną w Pasłęku. - Oddanie do użytku tej inwestycji jest związane ze zwiększeniem zatrudnienia na terenie zakładu o dodatkowe 150 osób - poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

Spółka DRE rozbudowuje swój zakład przy ul. Firmowej w Pasłęku. - W ramach inwestycji realizowana jest budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowo-socjalnym o powierzchni około 14.900 m2, w której będą produkowane i magazynowane drzwi wykonane z płyt drewnopochodnych, a także rozbudowa dróg i placów zakładowych - poinformował burmistrz Pasłęka podczas sesji.

Nowa hala będzie połączona z istniejącym zakładem dwoma łącznikami. - Obecnie wykonany jest szkielet całej hali wraz ze stropodachem. W związku z planowanymi zmianami wewnątrz hali inwestor wystąpił o zmianę pozwolenia na budowę. Przesunięte zostanie planowane na przyszły rok oddanie obiektu do użytku. Według informacji inwestora oddanie do użytku tej inwestycji jest związane ze zwiększeniem zatrudnienia na terenie zakładu DRE w Pasłęku o dodatkowe 150 osób - poinformował Wiesław Śniecikowski.

DRE ma swoją siedzibę w Gronowie Górnym. Jest spółką z całkowicie polskim kapitałem, powstałą w 1989 r. Od początku istnienia zajmuje się produkcją i dostarczaniem artykułów i usług dla przemysłu meblarskiego w kraju i za granicą, specjalizuje się w produkcji drzwi. Zatrudnia ponad 800 osób. Zakład firmy w Pasłęku istnieje od 2015 roku, teraz jest rozbudowywany.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama