UWAGA!

Podwyżka za śmieci nie dziś

 Elbląg, Podwyżka za śmieci nie dziś
fot. AD

Na wniosek prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka radni wycofali z porządku obrad dzisiejszej (28 grudnia) sesji Rady Miejskiej projekty uchwał dotyczących nowych zasad zagospodarowania odpadów w mieście.

Przypomnijmy, decyzją sejmu RP za gospodarkę odpadami od 1 lipca 2013 r. będą odpowiadać gminy i to one będą pobierać opłaty od mieszkańców. Na dzisiejszą sesję RM przygotowano projekty uchwał w tej sprawie, ale radni nie będą jednak nad nimi debatować. Oznacza to, że nowe zasady i opłaty za wywóz śmieci poznamy już w nowym roku.
      
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a do lipca Trybunał odrzuci tą popaprana ustawę. Brawo Panie Prezydencie, dobrze że radni zachowali się tak jak powinni.
 • Radni zachowują sie jak im sie każe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prezydencik(2012-12-28)
 • Przecież ONI nie wiedza jak temat śmieci rozwiązać. Musi być akcja edukacyjna, trzeba od nowa uczyć ludzi jak zbierać śmieci, jak je przechowywać we wiaderkach (SM Zrzeszeni już je lokatorom dostarcza), itd. To cała heca z tego wychodzi. A swoja drogą radni, może nie wszyscy są na pasku prezydenta, który teraz ma cykora przed referendum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaligula(2012-12-28)
 • Już widać efekty zbierania podpisów.
 • i co to da. .. .. osobne pojemniki są już na osiedlach, a i tak zabiera je jedna smieciara w której wszystko się miesz w jednym kotle !!!!! i ja mam za to płacić, ,to tylko wyciąganie kasy od nas
 • Ładują posegregowane śmieci do jednej śmieciarki bo musiałyby jeżdzić 3 oni oszczędzają a my płacimy cała segregacja odbywa się na papierze na wysypisku segregują od nowa
 • tak samo winni sie zachować przy podwyżce czynszu a tak narobia większej biedy
 • Zwykłej butelki po piwie nie można oddać w sklepie bez paragonu, a nawet jak się ma paragon to łaskę robią ! Ochrona środowiska czy metoda na biznes, bo ja segreguje i płacić ma więcej, a ktoś te śmieci sprzeda, ktoś je przerobi i znów sprzeda, a My ten biznes będziemy sponsorować!Uważam, że każde opakowanie szklane od słoika do butelki powinno być kaucjonowane i oddawane do producenta!Napoje, produkty w plastiku i kartonie powinny zawierać w cenie koszt utylizacji opakowania ile mniej śmieci wtedy wytworzy jeden człowiek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolekcjoner smaków piwa!(2012-12-29)
 • do powyżej = te śmieciarki ekologiczne mają 3 sektory i wcale wszystko się nie miesza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2012-12-31)
Reklama