UWAGA!

Polska za 25 lat?

Trwają konsultacje społeczne nad projektem koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju, opracowanego przez zespół ekspertów na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

- To najważniejszy dokument planistyczny w Polsce. Przedstawia szczegółową koncepcję przestrzennego zagospodarowania kraju na najbliższe 25 lat. Sprawdzamy, które z jego zapisów wspomogą rozwój naszego województwa, a które będą przeszkadzać i swoje uwagi przedstawimy ministerstwu – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
     W ramach publicznej debaty nad dokumentem MRR zorganizowało 16 indywidualnych spotkań z Urzędami Marszałkowskimi, ukierunkowanych na omówienie kwestii szczególnie istotnych z punktu widzenia danego regionu. Konsultacje społeczne potrwają do kwietnia.
     - Prezentujemy dokument nowej generacji, to znaczy przydatnego w planowaniu i polityki przestrzennej i społeczno-gospodarczej – mówi Piotr Żuber, dyrektor Departamentu Koordynacji Polityki Strukturalnej w MRR. – Nie chcemy, żeby to był pomnik pracy intelektualnej kilku profesorów, ale ważne narzędzie planowania, przydatne w skali kraju.
     
     Projekt koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju dostępny na stronach www.mrr.gov.pl .
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie ma co się łudzić, jeszcze długo nic się nie zmieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szczery do bólu.(2009-03-23)
 • chyba bardziej należy sie jednak martwić jak będzie Polska wyglądała za rok, a nie za ćwierćwiecze - kreatywni desperaci w średnim wieku
 • Jak na razie to ocean ogólników, nie poparty żadnymi istotnymi studiami, bez których każde tego typu przedsięwzięcie jest tylko radosną twórczością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-03-24)
 • Owszem takie założenia trzeba robić, ale nie mówcie, że tak się przejmujecie konsultacjami społecznymi. Widać to po komentarzach o działkach budowlanych. Chociaż w tym temacie można zwalić wszystko na poprzedników. A tak dla ciekawości-czy możecie przypomnieć jak w kwestii naszego miasta planowali Niemcy i PRL. Bo kiedyś takie 50 cio letnie plany też się robiło.
 • Tylko w polityce da się przewidzieć jak będzie wyglądać Polska za 25lat. W Parlamencie ciągle te same osoby lub rodziny tych co będą już za starzy. Rady nadzorcze, stanowiska dyrektorskie i kierownicze w firmach z udziałem Skarbu Państwa w całości opanowane przez rodziny polityków i polityków podpadniętych lub czasowo odstawionych. Polityka prorodzinna zdominuje kraj. To za co wyrok dostał Rywin /przypomnę, że Rywina skazano za to, że miał zamiar za kasę dostosować jakąś ustawę do potrzeb jakieś firmy/ już jest niewielkim wykroczeniem partyjnym. Pomysł ten wcielił w życie i go zrealizował parlamentarzysta PO. Wkrótce takie zachowanie będzie standardem. Schemat - dziecko polityka jest najlepszym politykiem, lekarza – najlepszym lekarzem aktora – najlepszym aktorem itd. będzie jeszcze większą codziennością niż dzisiaj. Parlamentarzysta będzie posiadał koncesję z prawem do dziedziczenia przez rodzinę a w wyborach będą mogli startować tylko posiadacze koncesji. PO to za. .bista partia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-03-24)
 • Czerwony-masz dużo racji. To jest jak usprawiedliwiana plaga. Z całej twojej listy wyłączyłbym aktorów, bo jednak trzeba mieć obycie. Jakim dziejowym bezsensem była dyskryminacja tzw klasy burżuazyjnej i inteligencji, by po tylu ofiarach wrócić do tego samego, czyli dziedziczenia tytułu i profesji. Tym bardziej jest mi przykro, że w wielu tych rodzinach nigdy nie występowała namiastka szlachetnej krwi. Często ci nowointeligenci dopiero w pierwszym pokoleniu wchodzą do tej znakomitej kasty. No cóż niech decydują. Czemu się tak haniebnie podpisałeś?
Reklama