UWAGA!

Polski Dom Handlowy

Wszystko wskazuje na to, iż w niedługim czasie w Kaliningradzie powstanie Polski Dom Handlowy. Takie informacje pojawiły się w kaliningradzkich mediach, o czym donosi m.in. agencja Kaskad.

Międzynarodowi eksperci gospodarczy zajmujący się obwodem kaliningradzkim - w tym jego współpracą z Polską - uważają, że nadal nie wykorzystano wszystkich możliwości partnerskiego współdziałania. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, kiedy to Moskwa zezwoliła na otwarcie dla obcokrajowców tego regionu, zrobiono dużo, jednakże swojej szansy nie wykorzystały przede wszystkim polskie regiony bezpośrednio sąsiadujące z obwodem. Być może wkrótce uda się naprawić, przynajmniej częściowo, zaniedbania.
     Jednym ze sposobów nadrabiania zaległości jest ożywienie handlu, chociaż strona kaliningradzka na swoim terenie preferuje przede wszystkim wszelkie inwestycje kapitałowe i technologiczne.
     W czwartek odbyła się konferencja prasowa podsumowująca prace komisji zajmującej się rolnictwem i gospodarką przetwórczą. Pracuje ona w ramach polsko - rosyjskiej rady do spraw współpracy regionalnej. Ze strony polskiej przewodniczy jej Andrzej Ryński marszałek województwa warmińsko - mazurskiego.
     Na konferencji prasowej poinformowano, że w niedługim czasie nad Pregołą powstanie Polski Dom Handlowy. Utworzy go 12 polskich firm z województwa warmińsko -mazurskiego.
     Kaliningrad liczy też na polską pomoc w handlu produktami rolnymi. Brana jest pod uwagę możliwość utworzenia kaliningradzkiej giełdy rolniczej i przemysłowej z udziałem polskiego doświadczenia, a przede wszystkim kapitału. Oprócz tego na jednej z polskich giełd na terenie północnych województw ma powstać przedstawicielstwo obwodu kaliningradzkiego. Nie wiadomo jeszcze, na jakich zasadach ma ono funkcjonować.
     Polski Dom Handlowy w Kaliningradzie umożliwi bezpośrednią sprzedaż towarów wytwarzanych w Polsce, ze szczególnym nastawieniem na warmińsko - mazurskich producentów.
     W trakcie spotkania z dziennikarzami podkreślono, że nabiera tempa i jakości polsko - rosyjska współpraca gospodarcza w dziedzinie przetwórstwa rolno - spożywczego. Przykładem może być zamiar utworzenia pod Moskwą dużego zakładu produkcyjnego przez polski "Indyk-Pol" z rosyjskim partnerem.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama