UWAGA!

Polsko-rosyjskie rozmowy o biznesie IT

 Elbląg, Polsko-rosyjskie rozmowy o biznesie IT
(fot. RG)

Firmy z branży IT z obwodu kaliningradzkiego liczą na współpracę z elbląskimi przedsiębiorcami. Podczas dwudniowej wizyty w Elblągu odwiedzili m.in. Elbląski Park Technologiczny, odbyły się również biznesowe spotkania z potencjalnymi partnerami.

Gospodarzami dwudniowej misji gospodarczej były dwa elbląskie klastry: teleinformatyczny ICT Amber oraz Elbląskie Klaster Turystyczny. Do Elbląga przyjechali przedstawiciele kilku przedsiębiorstw z obwodu kaliningradzkiego, którzy liczą na nawiązanie współpracy z elbląskimi firmami z branży IT.
       - Nie trzeba przypominać, że potencjał do współpracy między obwodem kaliningradzkim a regionem elbląskim jest ogromny i nie powinien ograniczać się jedynie do kwestii handlu paliwami i produktami spożywczymi. Przyszłością są nowoczesne technologie i biznes z nimi związany. W znacznym stopniu na takiej współpracy firmom będzie zależało – mówił podczas spotkania w hotelu Arbiter Rafał Kosiba, konsul RP w Kaliningradzie.

 


       Rosyjscy przedsiębiorcy odwiedzili m.in. Elbląski Park Technologiczny, w którym mogli się zapoznać z działalnością istniejących tutaj firm informatycznych oraz klastra ICT Amber, zrzeszającego 20 przedsiębiorstw z tej branży. - Rosyjscy przedsiębiorcy coraz chętniej rejestrują w naszym regionie spółki-córki, by ta współpraca była łatwiejsza pod względem organizacyjnym. Klaster oferuje im wiele możliwości współpracy – od usług dla biznesu, przez poligrafię i marketing po wsparcie systemów sprzedaży, dostawę sprzętu i oprogramowania po technologie związane z tzw. inteligentnymi budynkami – wymienia Artur Szadurski z klastra ICT Amber.
       Misja gospodarcza była zorganizowana przez Fundusz Wsparcia Przedsiębiorczości z obwodu kaliningradzkiego.
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Oszczędnie po ciemku :D
 • Bardzo dobra inicjatywa, zwłaszcza w dobie "wyhamowania" współpracy z FR. Oby więcej w naszym " zaspanym" Elblągu się działo. .. .:)
 • Polsko - rosyjskie rozmowy o biznesie ? Jak chcesz pójść z torbami to zacznij robić interesy z Rosjanami, niejeden przedsiębiorca z Elbląga już o tym się przekonał;)
 • Do przedmówcy a ilu Polaków oszukało innych Polaków ? Zobacz w wydziale gospodarczym SR
 • @hamulcowy - A co to ma do rzeczy ? Wszędzie sa oszustwa ale spróbuj dojść swojego w sądach FR, życze powodzenia;) zapytajcie choćby " Pujana " jak swego czasu zaczął robić interesy w Kaliningradzie i dlaczego tak szybko przestał;)
 • najlepiej nic nie robić
 • Dlaczego nic ? Robić ale nie z nimi, wiem co piszę.
 • Rozmowy są prowadzone od 100 lat i co? Coś sie dzieje w Elblągu???? Gadać, a robić to dwie różne sprawy.
 • Piszę po prostu o swoich doświadczeniach a jak ktoś ma inne zdanie i daje minusy to. .. .jego prawo;) niech spróbuje sam i się przekona, prosze bardzo;) Naród od dziesięcioleci trzymany twardo za mordę przez kanalie został pozbawiony moralności a zyskał specyficzne zdolności przetrwania, w każdych warunkach i za wszelką cenę, nawet kosztem innych, to moje osobiste zdanie i mam do tego prawo, też robiłem kiedyś z nimi interesy i. .. .. nigdy wiecej !
 • do przedmówcy. Od wielu lat współpracuję z Rosjanami, Chińczykami, Niemcami i innymi nacjami. Trzeba mieć trochę pojęcie o biznesie międzynarodowym żeby to robić a nie na hurrrra. Cały przemysł meblarski w Elblągu wyrósł na sprzedaży do Rosji w latach 90tych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  hamulcowy(2017-12-19)
Reklama