UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński Liberalne pitolenie; Dzisiejsze dane GUS (23.11.21)potwierdzają obserwacje sprzed 2 miesięcy. Firmy w Polsce mają rekordowe rentowności i poziomy zysków - innymi słowy średnia marża nakładana na koszty produkcji jest dziś najwyższa w XXI wieku. To tak w temacie - czy firmy stać na waloryzacje płac zgodnie z inflacją? Tak stać. Oraz - czy głównym winowajcą inflacji jest rozrzutność rządu i wzrost płacy minimalnej? Nie (nawet mając na uwadze to, że przy mocnym popycie firmom łatwiej podnosić marże). A inflacja to temat dla Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów, a nie tylko dla Narodowego Banku Polskiego. [Przedsiębiorcy zgarnęli antykryzysowe tarcze, kupili za to nieruchomości i luksusowe samochody (OK, muszą na nie poczekać, bo są przestoje, ale jednak), a jak tarcze się skończyły, to wykorzystali okazję, by pod płaszczykiem inflacji podwyższyć ceny/marże (taki quasi-efekt capuccino). Za tę zaś kasę zaraz ruszą na Zanzibary, żeby jeszcze wykorzystać koniunkturę. A jak się skończy, to zwolnią pracowników, bo nie będzie hajsu na kolejne postojowe:) To teraz już wiecie, skąd wzięła się dziś inflacja nad Wisłą. ] Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    14
    51
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - jaka wiedza! jakie doswiadczenie! dlaczego zatem nie zalozysz firmy i nie dolaczysz do chóru? bo po prostu wiesz ze to wszystko bzdura :)bo jesli swiadomie nie chcesz byc bogatszy/dac ludziom prace/placic podatki [ktore tak kochasz]/wykorzystac swoja zdolnosc oratorska to znaczy ze to jednak nie jest tak jak opisujesz
  • RobertKoliński Głupiś, po prostu mam sumienie i nie jestem byle oportunistycznym kapitaluchem-wyzyskiwaczem płynącym z prądem i rabującym swoich niewolników dla prywatnego, pazernego zysku - pod prunt płynie ino ślachetna ryba, przypominam:) Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    19
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Ale trudno Ci pisać by Twojego największego pana (PIS), nie urazić, co nie?
  • RobertKoliński Anonimowe lib-beztalencie z deficytem odwagi cywilnej nie będzie mi mówiło, co mam robić, przypominam:)#SocRev 🚩 Hashtagi: #TaxTheRich, #PiSPOjednoZlo, #KoniecEryDziadocenu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    18
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • A po co on ma to robić? Przecież lepiej żyć z zasiłków i pomocy państwa
  • @RobertKoliński - Skoro komuniści mają takich "fachowców "jak Ty to dlaczego i rządy rozkładają na łopatki kazde państwo w którym rządzili rządzą? Dlaczego w Polsce przez 50 lat waszych rządów nie ma dobrobytu Dlaczego zwykły robotnik który powinien miłować komunistów wszak chodzi im o jego dobro Dlaczego ten robotnik musiał narażać życie zdrowie wolność Dlaczego musiał przelać krew aby odsunąć was od władzy możesz mi to wyjaśnić bo za cholere tego nie rozumem. Gdziekolwiek się pojawicie od razu wiadomo że będzie porażka. Tylko nie zaczynaj mnie tu wyzywać od anonimowych trolli choć raz zachowaj się i odpowiedź
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    4
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • RobertKoliński @Niszczlewactwo - Idź się utop, prawicowy nieuku:)[fot. 100 lat KPCh - 1921-2021:)] Hashtagi: #SocjalizmWytyczaKierunekRozwojuLudzkosci
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    15
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • @Niszczlewactwo - Zauważ, ze komuchy Polskę od 1945 do 1989 rozłożyli, a PIS rozwalił wszystko od 2015 do 2021,Pis jednak jest lepszy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    5
    ­­­­­­Np(2021-12-21)
  • RobertKoliński @­­­­­­Np - O tym, jak komuchy Polskę rozkładali. .. (chyba do wyra! xd)#SocRev 🚩 #BekaZprawactwa; Hashtagi: #historia, #takbylo, #WykletyPowstanLuduZiemi!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    12
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Taki przyrost, bo prądu co chwila nie było, z nudów - o kurcze co ja piszę, jeszcze neokomuna weźmie przykład. No ale bez prądu trolli pisowskich nikt by nie czytał.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    ­­­­­­Np(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - pytanie do portelu, czy przewiduje dla tego pana, za te wyzwiska i grozby - ban na zawsze? dla czlowieka z opcji politycznej ktora 'miluje wszystkich'?
  • RobertKoliński Te, anonimek, wyznawco tefaeunów wierzący w "wolne media", nie bądź taki cenzor, bo ci uszy widać!:) Hashtagi: #WolneMedia, #pluralizm, #LewaStronaOdpowiada!;
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    10
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Czyli nadal udajesz ale tylko udajesz mądrego nic więcej ani razu nikomu tu na temat nie odpowiedziałeś. Zresztą Wszystkie twoje komentarze są nie na temat wszędzie tylko złodzieje patole brunatni jesteś już tak nudny i ubogi emocjonalnie A za te ubliżanie prędzej czy później odpowiesz.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    3
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • Dawno to powinni zrobić przecież ten lewak to siewca nienawisci
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    4
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Następne pytanie dlaczego ciebie tam jeszcze nie ma dlaczego nie rozkoszujesz się komunistycznym dobrobytem przecież tu Twój talent się marnuję
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    4
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • RobertKoliński @Niszczlewactwo - Jestem pozytywistą, lubię wyzwania - na przykład: - Ucywilizować w XXI wieku Polacy!; #SocRev #TaxTheRich 🚩 #Educate, #Agitate, #Organize Hashtagi: #SocjalizmAwangardaPostepu, #rownosc, #lewica, #RiGCz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    8
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Serio rozumiesz te słowa co piszesz? Masz chyba schizofrenie początkująca bo nie wierzę że człowiek zdrowy nawet komunista może pisać takie bzdury. W życiu miałem do czynienia z wieloma komuchami jednak byli to w pewnym sensie ludzie dość komunikatywni potrafiący przynajmniej w jakimś stopniu odpowiedzieć na zadawane pytania potrafili poprzeć własnymi doświadczeniami swoje tezy. Niestety Ty jesteś wyjątkiem który szuka tylko rozgłosu który pisze bzdury których sam nie rozumie których sam logicznie nie potrafi wyjaśnić. Innych wyzywasz od nieuków a sam co potrafisz choć raz szczerze odpowiedź co sam osiągnąłeś dzięki swojej pracy wiedzy?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    2
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • RobertKoliński @Niszczlewactwo - Ja po prostu z tobą, zapluty hejterze ujadający tu na mnie w sposób zbydlęcony od lat, nie mam zamiaru wcale gadać i jedynie mogę się z ciebie pośmiać, to max, co możesz u mnie uzyskać, brunatny nienawistniku. Zatem sobie nie wyobrażaj i wracaj pod kamień, spod którego wypełzłeś. Żegnam się z kawalerem ozięble; Hashtagi: #antyfaszyzm, #IdaBrunatni, #patoprawica, #bestie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    12
    RobertKoliński(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Kolejny opłacony, który rozsyła wyredagowane teksty propagandowe.
  • @RobertKoliński - A może choć zdradzisz mi dlaczego wyzywasz mnie od brunatnych? W ogóle dlaczego mnie i zresztą nie tylko mnie wyzywasz zamiast prowadzić normalny dialog na poziomie. W którym komentarzu moim zauważyłeś "z bydlęcenie, "? Bo ja mam setki Twoich komentarzy w których wszystkim ubliżasz gdzie wszystkich wyzywasz. Kolejny mój zarzut skoro chcesz być medialny i populrny chcesz poklasku to zachowaj trochę kultury a przede wszystkim pochwal się dlaczego miałbym popierać takich jak Ty opisz swoje sukcesy które osiągnąłeś dzieki swojej wiedzy. Poprostu oprócz tego że jesteś komunistą udowodnij że jesteś też normalnym człowiekiem. Chyba że sam dalej wolisz dawać sobie łapki w górę
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    2
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Ty poprostu nie masz odwagi przyznać się do braków sukcesów do życia z dnia na dzień bez szans na emeryturę
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    2
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Jedyne co potrafisz to ubliżyć nic więcej zero merytorycznych rozwiązań dyskusji więc tylko pozostało Ci ujadanie i krytykowanie każdego i wszystkiego
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    1
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Na marginesie jak to piszesz o "zbydlęceniu"to mogę Ci tu puścić setki Twoich komentarzy do ludzi dopiero byś przeczytal jak wygląda zbydlęcenie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    2
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • @RobertKoliński - Przedsiębiorcy ciężko chłopie pracują, a nie proszą o zasiłek i proszę nas przeprosić. Z tarczy dostałam 5000 zł akurat na ZUS, człowieku przeproś nas, nie jesteśmy jak piszesz. .natychmiast przeproś.
  • Jak będziesz właścicielem pabu i będziesz dawał jemu browara na zeszyt to może cię przeprosi
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    2
    Niszczlewactwo(2021-12-21)
  • @Niszczlewactwo - i prosze to zrobic, ma Pan poparcie 99% tej strony i tego miasta
  • RobertKoliński Jesteście, jesteście - ja na ten skromny przykład przez cały okres covidowej pandemii otrzymałem w formie różnych zaPOmóg, jako ciężko pracujący obywatel, od polskiego państwa równe. .. 0 zł. Wy - Towarzyszki i Towarzysze Kapitaluchy - PObraliście tu 5000 zł, tam 5 mln zł itp. itd. Zatem - albo oddajecie teraz tę całą kasę do budżetu państwa i wracacie z cenami swoich usług/towarów do roku 2018,albo jesteście ROSZCZENIOWE SOCJALUCHY ŻERUJĄCE GOŁĄ DUDĄ NA SŁOŃCU (a społeczeństwie:), POdające się jedynie za kapitalistów (co akurat jest nawet w 99% prawdą:)i dopóki nie wyznacie sobie uczciwie a szczerze przed lustrem: - Tak, jestem Socjalistą/Socjalistką i kocham brać tłuste zasiłki z publicznego budżetu, to nie ma Was za co tu przepraszać:)Przemyślcie to sobie pod świąteczną choinką (na Zanzibarach), elo:)#SocRev #TaxTheRich 🚩 #KapitalizmKanibalizm #libki #tvn #tusk; Hashtagi: #SocjalizmAwangardaPostepu, #rownosc, #lewica, #RiGCz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    8
    RobertKoliński(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - Jakby wyjąć parę zdań i wyciąć ten bełkot na co przedsiębiorcy wydali tarczę bo byłby z tego ciekawy rzeczowy komentarz. Ta makro inflacja na poziomie 7-8% to wierzchołek góry lodowej patrząc na ceny w sklepach. Komentarz, którym błysnąłeś po z jednym małym ale. .. Dużym ALE. .. Inflacja zaczyna się od dna piramidy produktowej. Aby coś wyprodukować potrzeba energii, aby to dowieźć docelowo potrzeba logistyki i paliwa. Inflacji nie pomaga drukowanie pieniądza i sztuczne pompowanie gospodarki. Przecież gdyby ekonomia była taka prosta Państwo drukowałoby pieniądz bez pokrycia ile wlezie. Spłaciło kredyty, dało wszystkim po 3000+ na każdego obywatela. Przegonilibyśmy Norwegię w festiwalu popularności gdzie żyje się najbezpieczniej, gdzie nikt nie obawia się o swój los i byt finansowy.
  • @RobertKoliński - Jestem ZA podobnie jak wielu myślę przedsiębiorców, którzy z politowaniem czytają Twoje mądrości. Robimy amnestię!!! Zwracam tarczę, kładę swój PIT36 za 2018,Państwo oddaje mi co do zeta cały utracony dochód z okresów lockdown i pandemii, porównawczo miesiąc do miesiąca, gwarantuje mi poziom kosztów stałych (prądu, gazu, wody)do poziomu 2018.Paliwo wraca do cen obowiązujących w 2018 roku. Nie ma żadnego problemu aby cena pozostała na poziomie 2018r. Proste prawda. Zanzibar już jest niemodny. Kierunek Dominikana chyba nie masz odebranego paszportu i zakazu opuszczania kraju prawda ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Marcin40(2021-12-22)
  • RobertKoliński @Marcin40 - To jak wy byście chcieli, tak kryzys bez kryzysu przechodzić? Tego nieuchronnego efektu bandyckiego kapitalizmu, który tak kochacie i nam na POhańbienie zainstalowaliście? To za dobrze byście chcieli, jeszcze na koszt społeczeństwa do tego - nieładnie, kapitaluszki-pazerniuszki, chciwość jest jednem z grzechów głównych, przyPOminam; Oj, żeby tu się ognie piekielne nie zainteresowały, i wcale nie mówię o Skarbówce. .. xd #SocRev, #PodatekProgresywny, #PodatekKapitałowy, #PodatekMajątkowy, #CITbidena, #jachtowe. .. #domiar! xd #RiGCz 🚩 Hashtagi: #TaxTheRich, #roszczeniowcy, #RasaPanow, #oligarchia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    RobertKoliński(2021-12-22)
  • RobertKoliński @Marcin40 - PS. Dominikana to była modna, jak ja jeszcze na studiach byłem, ze 20 lat temu będzie - wtedy tam jeździły kozaki, teraz tam jeżdżą biedaki, pzdr:) Hashtagi: #TaxTheRich, #roszczeniowcy, #RasaPanow, #oligarchia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    RobertKoliński(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - A więc problemu nie ma bo biedaki tam jeżdżą nie krnąbrni przedsiębiorcy. Nie zapomnij tylko wysłać nam kartkę z urlopu na Dominikanie. Feletion o tym napisz do portelu okiem czytelnika spod palm; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Marcin40(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - Wypociny pod tytułem oddajcie tarczę i wróćcie do cen z 2018 roku no to dostałeś gotowy patent jak pozbawić przedsiębiorcę miliardowych tarczy i obalenia inflacji. Wszyscy na to pójdą. A te miesiące kiedy Państwo mówi nam, czy mam prowadzić firmę na 50% mocy lub na 30% możliwości obiektów hotelowych lub restauracji też chcę do kieszeni. Proste. Dostałeś receptę mitomanie. Nie my ten kryzys wywołaliśmy nie my będziemy to piwo pili.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Marcin40(2021-12-22)
  • RobertKoliński @Marcin40 - Porządni ludzie jeżdżą na socjalistyczną Kubę, wyzyskiwactwu drobnomiejskiemu przyPOminam:)Oczywiście, że to wy wywołaliście kryzys, jak zawsze zresztą, chociażby pazerną niechęcią do lockdownów czy zdroworozsądkowego siedzenia na du. .dzie w miejsce łajdaczenia się PO Dominikanach, kiedy trzeba było skutki epidemii ograniczać. Następnie zaś prując chciwe japska w durnowatej, kremlowskiej anty-propagandzie dot. warcholskiego sprzeciwu wobec nałożenia ograniczeń sanitarnych na społeczeństwo. Na koniec zaś, zajumaliście ponad 200 mld złotych z antykryzysowych tarcz, przeputaliście na nieruchomości, koks, luksusowe ladacznice i jeszcze droższe fury, nadużyliście i zdefraudowaliście. I za to wszystko, i jeszcze parę rzeczy, POniesiecie niebawem słuszną sprawiedliwość! Ja wam to mówię, a ja wiem, co mówię:)#SocRev 🚩 #NadejdzieJeszczeDzieńZapłaty, #SędziamiWówczasBędziemyMY. .. ; #NaszSztandarPłyniePonadTrony! Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #WalkaKlas, #TaxTheRich
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    RobertKoliński(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - Zdecyduj się wreszcie Dominikana jest dla biedaków czy dla łajdaków ? Miałbyś firmę, miałbyś cały ten koks, luksusowe. .. wszystko tylko czeka Twoja firma będzie socjalistyczna. PDK firmy "rozdaję co moje bo to wszystko Wasze nieroby". Jad Ci się przelał uszami, slang jak z rynsztoka a narzekasz na filtry portelu. .. dramat zostań już na tej Kubie, socjalistów tam brakuje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Marcin40(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - PS. Porządni ludzie jeżdżą na wakacje w Polsce. Wróć nawet lepiej Ci powiem za tarczę kupili apartamenty w Mielnie i Darłowie. Wstyd wydawać pieniądze na Kubie; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Marcin40(2021-12-22)
  • RobertKoliński @Marcin40 - Niby Marcin, czyli pewnikiem ten od Amber Gold, ale brzmi bardziej jak. .. Obajtek! Wot, zagwozdka:)#SocRev 🚩 Hashtagi: #TaxTheRich, #roszczeniowcy, #RasaPanow, #oligarchia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    RobertKoliński(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - Robercik no co tam ? Mówią, że tylko krowa nie zmienia poglądów. To w 2019 roku ramię w ramię z posłanką Falej na jednej liście do Sejmu a teraz plujesz coś na swoich. Człowiek chorągiewka; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    Marcin40(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - GM uważa, że jest pan czystej krwi kabotynem i nikt ani nic tego nie zmieni. Pańskie nienawistne pełne wyzwisk wypowiedzi niosą tyle treści i sensu co bełkot pijanego komsomolca. Napisał pan o sobie, ze jest pan pozytywistą. Proszę zatem zacząć swą energię pożytkować w sposób jak najbardziej pozytywistyczny. Proszę założyć spółdzielnię socjalną. Usługi produkcja, cokolwiek. Taka umysłowość jak pańska ogarnie to wszystko bez problemu. Będzie pan mógł wykazać się jako osobnik odpowiedzialny i kreatywny. Pomoże pan osobom nie potrafiącym się odnaleźć w naszej wspaniałej ojczyźnie a i sobie zapewni uczciwy grosz. Zaś czytelnicy Portelu będą zmuszeni przyznać żeś pan człowiekiem zdolnym do podejmowania konkretnego wysiłku na rzecz społeczeństwa a nie tylko do prowadzenia kretyńskiej kampanii w nadziei na ewentualny sukces wyborczy gdy jakaś partia postanowi umieścić na swej liście komsomolca co to paszczą i klawiaturą góry przenosił. Inflacja nad Wisłą miły panie to prosty efekt ciężkiej pracy Populizmu i Socjotechniki na niwie drukowania pieniądza bez pokrycia w produkcji czy usługach. Bolszewikom zawsze wydawało się, ze ich proste recepty przynoszą dobre rozwiązania. Nie inaczej jest z tymi obecnymi. Miejmy nadzieję, że wiosna zmyje ten nawóz z Polski zaś ich następcy będą mieli dosyć determinacji by rozliczyć działania PARTII i odpowiedzialnych za nie uczciwie osądzić.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    GłębokaMyśl(2021-12-22)
  • RobertKoliński @GłębokaMyśl - Sraty-taty, majty w kraty; czynowników głosy, nie idą POd niebiosy:)#TakSięRobiHistorię. .. Hashtagi: #IVwladza, #WolneMedia, #oligarchia, #tusk, #komedia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    5
    RobertKoliński(2021-12-22)
  • @RobertKoliński - To kiedy startuje pańska spółdzielnia socjalna ? GM złożyła by panu życzenia Wesołych Świąt. .. ale komsomolcy tych świąt nie dostrzegają. .. To może, choć trochę rozumu w Nowym Roku. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    GłębokaMyśl(2021-12-24)
  • @­­­­­­Np - P0 nie potrzebowało tyle czasu, żeby zniszczyć Polską gospodarkę. Głodowe pensje i kilka milionôw młodych Polaków wyjechało dorabiać innych. Żyję dostatecznie długo żeby widzieć różnice między tymi ugrupowaniami. Za PO nic się nie opłacało, tylko niszczyli a sami nic nie potrafili stworzyć. Jak powiedział klasyk"piniedzy nie ma i nie będzie". Krótkie i trafne podsumowanie rządów PO.
Reklama